"Nagyon dühít a pontatlanság, a neveletlenség" – Villáminterjú Lupták Zoltánnal

2022. április 4. 15:40 | Csiffáry Zsuzsanna

Villáminterjú sorozatunkban Békés megyei, illetve békéscsabai lakosoknak teszünk fel 10 kérdést. A rovat célja, hogy minél több ember gondolatait megismertessük a szélesebb közönséggel, ezáltal az adott személyeket más szemszögből mutassuk be. Ezúttal Lupták Zoltán, a Békéscsabai Magyar-Finn Baráti Kör elnöke válaszolt 10 villámkérdésünkre.

Lupták Zoltán, a Békéscsabai Magyar-Finn Baráti Kör elnöke szeret utazni, kedvenc televíziós műsora a Formula1. Ételek közül is szívesen fogyaszt bármit, legfőképpen akkor, ha főzelékről, halról, zöldségekről van szó. Jelenleg tanít, de a pedagógusi pálya előtt diplomataként dolgozott.

 

  1. Milyen egy pihenőnapja?

Családi program, kirándulás és offline 24 órán át, mindeközben nem kell nézni az órát.

 

  1. Mire a legbüszkébb?

Életem fő művére, a kislányomra, továbbá páromra, Lindára, aki jóban és rosszban együtt van velem! Továbbá, hogy mertem váltani és lépni, amikor annak eljött az ideje. Egyik ilyen váltást sem bántam meg.

 

  1. Mire költené az ötöslottó nyereményét?

A párom és a kislányom majd kitalálják. De egész biztosan adományoznék beteg gyerekek gyógyítására és az idősgondozásra.

 

  1. Miért szereti a szakmáját?

Diplomata voltam közel 30 évig. Világot akartam látni és érdekelt a diplomácia. Mindkettőben volt részem, s amikor mindez már nem szerzett örömet, illetve az input nem állt arányban az outputtal, váltottam. Most fiatalokkal foglalkozom, tanítok. Itt azonnal van visszajelzés, s gyorsan kiderül, hogy hiteles-e az ember.

 

  1. Milyen kihívások elé állítja a munkája?

Diplomataként: amikor olyat kellett képviselni, tenni, mondani, amivel nem értettem egyet.

Tanárként: motiválni a diákokat a nyitottságra, a komfortzónájukból való kilépésre, az önmagukért való felelősségvállalásra, illetve arra, hogy értelmesebben használják az okostelefonjaikat.

 

  1. Ha valamit megváltoztathatna a világban, mi lenne az?

Soroljam? Hosszú lista lenne. Például megváltoztatnám az óriási vagyoni különbségeket, a szavak és a tettek aránytalanságát, szinte bárminek a megvalósításában. És a magyarok idegennyelv tudását, de nagyon!

 

  1. Mivel lehet kihozni a sodrából?

Látszólag nagyon nyugodt vagyok szinte mindig, de nagyon dühít a pontatlanság, a neveletlenség, a gőg, az, ha valaki meg van arról győződve, hogy egyedül ő tudja, hogyan kell valamit jól csinálni és képtelen beismerni, ha tévedett.

 

  1. Melyik a kedvenc olvasmánya?

Több polcot megtöltene. Ha ki kellene emelni közülük néhányat, akkor például Bohumil Hrabal: Sörgyári capriccio, Roland Huntford: Scott és Amundsen, Csukás István: Keménykalap és krumpliorr című művét választanám.

 

  1. Mi a legnagyobb kihívás az életében?

A lehető legtöbbet együtt tölteni a szeretteimmel úgy, hogy közben azért a munkámat is megfelelően elvégezzem.

 

  1. Mit üzenne azoknak, akik túl nagy hangsúlyt fektetnek a negatív véleményekre?

Nézzék meg, kiktől kapnak ilyeneket, hátha van bennük megszívlelendő. De minél jobb, sikeresebb valaki, annál többen igyekeznek visszahúzni, gáncsolni, így ne hagyjuk, hogy a negatív hatások eluralkodjanak rajtunk!

További programok »

Itthon

Tízéves fennállását ünnepli az országosan is egyedülálló óvodai néptáncprogram

Tizedik évét ünnepli a Népi játék, néptánc az óvodában elnevezésű városi program. Az országos szinten is egyedülálló és példaértékű mozgásfejlesztő programról Pribelszki Péterné óvodavezető, Varga Tamás, Békéscsaba Megyei Jogú Város alpolgármestere és Vaszkó János, a Hétpróbás Néptánciskola Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója tartott sajtótájékoztatót a Kölcsey Utcai óvodában.
2024. november 21. 18:24
FEL