Az ingyenes tárlatvezetést Bácsmegi Gábor múzeumigazgató, a kiállítás kurátora tartotta.
– Az egyik például nagyszülői hagyatékom, eredetileg német tábori rádió volt. A háború után is használatos műszerről munkásőr kezek jótékonyan eltávolították a birodalmi sast , így a kommunista Magyarországon is működhetett – meséli Bácsmegi Gábor.
Mint mondta, a tárlat június 5-i megnyitása óta rendkívül sok látogatót vonz, a nyári szünidő és szabadságolások ellenére.
– Ugyan októberig még látogatható lesz, de így is beválltotta hozzáfűzött reményeket. Többen, az idősebb korosztály tagjai közül gyermekkori élményeiket idézhették fel itt vagy a családi legendárium kopottas darabjait, katonatörténeteket és a háborús sorsokat élhették újra a kiállítás megtekintése közben – hangsúlyozta az igazgató.
– Nekem mindkét nagyapám katonaként szolgált a második világháborúban, a keleti fronton. Egyikük katonaorvosként kitüntetésben is részesült a Don-kanyarban végzett szolgálatáért, így erősen kötődöm a kiállításhoz, családi szálakkal is. Én úgy vélem fontos az emlékezés, a vármegyei vonatkozású események, személyek megörökítése, felkutatása. Számomra meghatározóak, szemléletformálóak voltak a felmenőim által megélt élmények – fogalmazott az esemény egyik résztvevője, Borbola István.