Ahogyan azt Constantinovits Milán, az MCC szakmai főigazgató-helyettese a szerdai eseményen elmondta: szellemi műhelyekként gondolnak képviseleteikre, amelyeken minden korosztály számára igyekeznek a közéletet és a világfolyamatokat leíró és értelmező előadásokat, fórumbeszélgetéseket, könyvbemutatókat megszervezni. Mint mondta, nincs ez másként az MCC békéscsabai képviseletén, ahol ugyanakkor alapvető célkitűzésükkel, a fiatalok tehetséggondozásával is kiemelten foglalkoznak.
– A Mathias Corvinus Collegium közel 3 évtizede van jelen a magyar oktatási életben. Manapság nemcsak az országhatáron belül, de a Kárpát-medence teljes területén, 28 képviselet formájában igyekszünk elérni a fiatal tehetségeket. Az MCC jelmondata, "Bonus intra, melior exi!", azaz "Gyere jóként, távozz kiválóként!", megmutatja, hogy valóban a kiemelkedő tehetségeket keressük – legyenek akár csiszolatlan gyémántok –, de alapvetően azt szeretnénk, ha ezek a fiatalok még jobb emberként, még inkább kiteljesedett tehetségként távozhatnának tőlünk. A távozás természetesen csak idézőjeles, hiszen az MCC élethosszig tartó pályaívet kínál a diákoknak: van egy nagyon erős alumni közösségünk és jelen vagyunk a felnőttképzés területén is – emelte ki Constantinovits Milán. A főigazgató-helyettes hozzátette: az a tapasztalatuk, hogy az MCC által felkarolt témák valós társadalmi igényekre reflektálnak.
Constantinovits Milán, az MCC szakmai főigazgató-helyettese
A Mathias Corvinus Collegium képzőközpontjaiban jelenleg 7300 diákkal foglalkoznak. A képzések tízéves kortól egészen a több szintű, egyetemi oktatásig terjednek. A szervezet Békéscsabán közel négy éve van jelen, a helyi képviselet éppen a tavalyi évben költözött új, Andrássy úti székhelyére, ahol a korábbiakhoz képest szélesebb körben, de az eredeti szellemben folytatták sokrétű tevékenységüket. A képviselet-vezető úgy fogalmazott: szeretnék, ha diákjaik a lehető legszélesebb látókörrel rendelkeznének, hiszen, mint mondta, a tudás és az ismeret helyes alkalmazása felvértez. Mittag Mónika a sajtóeseményen arról a munkáról is szót ejtett, amely révén a szervezet többi tagintézményével is összekapcsolódnak.
– Szimbiózisban mozgunk a többi képviselettel, a fiataljaink is tudnak találkozni a rendezvényeinken. Azt gondolom, hogy az egy hatalmas lehetőség az MCC-s diákok számára, hogy a Kárpát-medence területén élő több ezer diáktársukkal együtt tudnak gondolkodni, találkozni, tervezni, és ezzel olyan kapcsolatokat építenek ki, amelyek sok esetben életre szóló barátságokat jelentenek – fogalmazott a képviselet-vezető.
A programon Szöőr Ádám, az MCC kommunikációs igazgatóhelyettese is részt vett. A szakember azokról a lehetőségekről beszélt, amelyek révén szervezetük az idei évben is folytatni tudja a dinamikus növekedést. Mint mondta: rendkívül fontos, hogy a diákok és a szülők is egy, a céljait világosan kommunikáló, azokat transzparens módon elérni tudó szervezetként ismerjék meg a kollégiumot, utat találva ezzel az újabb fiatal tehetségekhez.