Mindenki hozott egy verset magával – így ünnepelték a magyar kultúrát Jaminában

2026. január 23. 19:15 | Fajó Attila

Műsoros délután rendeztek a Jaminai Közösségi Házban, a magyar kultúra napja kapcsán, péntek délután. A vers, a tánc és a zene köré font A mi kultúránk elnevezésű esemény mindenkinek lehetőséget adott a kulturális értékek közvetítésére.

– Azt szerettük volna elérni, hogy az ünnepi műsornak mindenki része lehessen, hiszen a kultúránk mindenkié, közös vagyon. A progamban szereplő Jaminai Szenior Örömtánc csoport kis közössége nem olyan rég óta telepedett meg a közösségi házunkban. Ők egy nyilvános próbára invitálták a jelenlévőket, ahol aki szeretett volna, be is kapcsolódhatott a táncok megtanulásába – fogalmazott az esemény kapcsán Pető Ibolya, a Jaminai Közösségi Ház vezetője.

Az emblematikus csabai zenei formáció, a Strapce citerazenekar is fellépett a rendezvényen, népies dallamokkal szórakoztatva a résztvevőket, akik saját maguk is hozhattak verseket és szabadon el is szavalhatták, a műsor megtekintőiből, a műsor fellépőivé válva. A Jaminai Közösségi Ház munkatársa, Tukacs Erika egykori színitanházas növendékként válogatott költeményeket adott elő a jeles nap alkalmából, a közönség nagy örömére. 

Galéria

 

További programok »

Friss hírek

Szetthátrányból fordítva nyert a BRSE a playoff-rajton – galériával

Az MBH-Békéscsaba ugyan elveszítette az első játszmát, de ezt követően javított és végül 3:1-re győzött a Fatum-Nyíregyháza ellen a TipppmixPro Női Extraliga negyeddöntőjének első mérkőzésén. Nagy Péter együttese így előnybe került az egyik csapat második győzelméig tartó párharcot.
21:45
FEL