– Sajnos ez már régóta probléma Békéscsabán, illetve az egész megyében. Nemcsak az éjszakák, de még a hétvégék is problémásak. Szombaton délelőtt még dr. Sprőber Zoltán rendel, de vasárnap már csak Sarkadon vagy Orosházán ügyel állatorvos. Sarkadon délig, Orosházán 10-ig – mondja megkeresésünkre Kiszely Zoltánné Tünde.
A Békéscsaba Városi Állatvédők Közhasznú Egyesületének elnöke hozzáfűzte, tavaly még Szeghalmon, dr. Csuta Lajos rendelőjében időnként volt éjszakai ügyelet, most azonban sehol nincs.
– A Supervet Állatorvosi Rendelő ellenben Budapesten minden nap déltől hajnali félkettőig nyitva van – folytatja –, és ők akár el is jönnek Békéscsabára is a beteg állatért. Jelenleg nincs olyan állatorvos Békéscsabán, aki az éjszakai ügyeletet bevállalná. Bár lenne rá igény, valószínűleg nem érné meg neki.
Nórika – Fotó: behir.hu/Such Tamás
Kondé Gábor, a Magyar Állatorvosi Kamara Békés Vármegyei Szervezetének elnöke aláhúzza, az állatorvosi ügyelet egy ingyenes szolgáltatás, és bizony ingyen senki sem szokott dolgozni.
„Az állatorvosnak ki fizet az ügyeletért?” – teszi fel a kérdést, majd meg is válaszolja, „a gazda. Az orvosoknak ki fizet az ügyeletért? Az állam.”
Hozzáteszi, amit úgy neveznek, hogy ügyeleti munka, annak igazából az 1-3 százaléka ügyeleti, különben teljesen átlagos munka. Ilyen például a kutyaoltás, illetve olyan kezelések, amelyeket hétköznap is el lehet végezni.
***
Olvasónk szerint, ha este mérgezés vagy baleset történik, akkor sincs hova vinni őket; súlyos esetben reggelig akár el is pusztulhatnak.