– A tűzijáték egy ugyan olyan stresszhelyzet, mint a mennydörgés. Arra szeretnénk igazából felhívni a figyelmet, hogy akinek benti kutyája van az igyekezzen otthon maradni a kutyussal, hogy zárt helyen legyen biztonságban ahol tudnak rá figyelni. Viszont,akinek kinti kutyusa van, az igyekezzen bevinni a házba legalább erre az egy alkalomra, hogy véletlenül se tudjon elszökni – nyilatkozta Kiszely Zoltánné, a Békéscsaba Városi Állatvédők Közhasznú Egyesület elnöke.
Valamint hozzátette: Nagyon fontos, hogy láncra semmiféleképpen ne kössék az állatokat, mert ilyen esetben elszakítja a láncot, akár átmászhat a kerítésen, a lánccal fenn is akadhat sajnos példát is láttak már erre a mindennapokba.
Mivel a tűzijáték egy tervezett dolog több módon is tudunk rá készülni. Nagyon fontos, hogy állatorvosnál legyen regisztrálva a kutyus csipje és ellenőrizzék, hogy ténylegesen regisztrált. A menhely által befogott kutyusok 95%-a nincs becsippelve, ami 2013 óta kötelező, ezért ezt mindenki igyekezzen pótolni – fogalmazta az egyesület elnöke.
Az állatoknak gyakran félelmetes és veszélyes élmény a tűzijáték, ezért fontos, hogy annak ideje alatt mindenki vigyázzon kiskedvenceire, hogy biztonságban legyenek.