MEVZA-kupa: Négyszettes csabai vereség a tavalyi ezüstérmes Calcit Kamnik ellen

2023. november 1. 18:00 | Kovács Dávid

A címvédő Swietelsky-Békéscsaba 3-1-es vereséget szenvedett az előző szezonban döntős szlovén Calcit Kamniktól a MEVZA-kupa zágrábi minitornáján, szerdán.

SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA – CALCIT KAMNIK (SLO) 1:3 (-17, 23, -18, -20)
MEVZA-kupa, 2. forduló, Zágráb. Vezette: Schimpl, Juracek.
BRSE: Stanchulova 6, Pintér 4, Stepanenko 17, Glemboczki 7, Kump 2, Aydinogullari 2. Csere: Kertész, Molcsányi (liberók), Strumilo 12, Kotormán, Bodnár 4. Vezetőedző: Tóth Gábor.
CALCIT: Najdic 2, Radiskovic 19, Hutinski 12, Sen 7, Pucelj 20, Rituper 10. Csere: Banko (libero), Boisa 1, Cizman Vezetőedző: Bruno Najdic.

A címvédő Swietelsky-Békéscsaba három szoros szettben nyert a házigazda Mladost ellen a zágrábi minitorna első napján. A háromszoros MEVZA-kupagyőztesben a horvátok elleni csatát követően ezúttal Kertész Petra, Kump Alíz és Glemboczki Zóra is bekerült a kezdőbe.

Nem kezdett jól a Csaba, Tóth Gábor szinte percek alatt kikérte a második idejét, miután csapata beragadt a rajtnál (4–10). Margarita Stepanenko vezetésével zárkózott a BRSE és feljött egy pontra (11–12). Az egyenlítés azonban a folytatásban nem jött össze, a Calcit újítani tudott, többek között Masa Pucelj pontjaival és a korábban Békéscsabán is megforduló Sara Najdic ászával a hajrá már nem hozott fordulatot (17–25).

A második szettet sem nyitotta jól a BRSE, de érkezett Glemboczki és Strumilo két-két pontja, így a szlovén együttes mesterének kellett megszakítania a játékot (7–5). Egymás hibáiból éltek a csapatok a következő percekben, ebből a Calcit jött ki jobban, Tóth Gábor pedig magához is hívta játékosait (13–15). A két csapat tavalyi döntőjének MVP-je, Bodnár Dorottya is pályára lépett, azonban végül kiélezett küzdelemben Dominika Strumilo pontjai és a szlovénok hibái kellettek az egyenlítéshez (25–23).

A harmadik játszma hullámzó játékot hozott, a Calcit többször is vezetett három ponttal, a csabaiak pedig többször egyenlítettek. Nem működött a címvédő fogadójátéka, így Tóth Gábor a szett közepén másodszor kért időt (10–14). A Calcit hétpontos előnyt épített ki, ezt pedig el is vitte a szett végéig, Asja Sen a harmadik lehetőséget kihasználva ismét vezetéshez juttatta csapatát (18–25).

A negyedik etap elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, nagyobb előnyt egyik gárda sem tudott szerezni. A szlovén gárda nyitásai működtek jobban, Tóth Gábor pedig rövid időn belül kétszer kért időt (10–14). A BRSE ötpontos hátrányból próbált visszakapaszkodni, az egyenlítés 19-nél még sikerült, ám az újabb hibák után már nem volt erő a fordításra (20–25).

– Hiányzott a tegnapi agresszivitás, lassan kezdtünk, valamint a szélsők ütők támadóhatékonysága nem érte el azt a szintet, hogy egy ilyen csapat ellen legyen realitása a győzelemnek – értékelt Tóth Gábor vezetőedző a csabai klub hivatalos oldalán.

A Swietelsky-Békéscsaba egy győzelemmel és egy vereséggel kezdte az idei MEVZA-kupát, a sorozatban legközelebb november 22-én lép pályára, amikor a Nova Branik Maribor érkezik a városi sportcsarnokba. Tóth Gábor együttesére azonban jövő héten vár az eddigi legnagyobb feladat, amikor a CEV Kupábvan a lengyel Bielsko-Biala otthonában vendégszerepel.