Hosszú háromszettest hozott a BRSE Zágábban

2023. október 31. 20:28 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsaba 3-0-ra nyert a házigazda Mladost Zagreb otthonában a női röplabda MEVZA-kupa 1. fordulójában, kedden.

HAOK MLADOST ZAGREB (CRO) – SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA 0:3 (-24, -23, -23)
MEVZA-kupa, 1. forduló, Zágráb. Vezette: Juracek, Schimpl.
MLADOST: Antunovic 5, Pavicic 19, Mihaljevic 7, Papac 6, Mehic 1, Istuk 6. Csere: Smoljan (libero), Grabic 2, Bosnjak 2, Freund 3. Vezetőedző: Miodrag Stojakovic.
BRSE: Strumilo 9, Stepanenko 15, Bodnár 9, Pintér 2, Aydinogullari 2, Stanchulova. Csere: Molcsányi (libero), Kump 4, Glemboczki 9. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Jobban kezdett a tavalyi elődöntős párharc visszavágóján a házigazda Mladost, a csabaiak nehezen vették fel a ritmust, Tóth Gábor hamar kikérte a második idejét (11:5). Kettős cserét hajtott végre a Csaba, de a horvátok ezt követően még tovább növelték az előnyüket (16:8). A címvédő játéka lassan összeállt és egy jó sorozattal az egyenlítés is sikerült (22:22). Hiába jutottak a zágrábiak hamarabb szettlabdához, végül Margarita Stepanenko két pontjával a BRSE szerzett vezetést (24:26).

A második szett fordítva kezdődött, mint az első: ezúttal a Mladost edzőjének kellett gyorsan magához hívnia a játékosait (3:8). A horvát csapat nem engedte el ellenfele kezét és a hajrá előtt egyenlített (18:18). Ismét kiélezett csata indult, amit újra Stepanenko zárt le, ezzel megduplázva együttese előnyét (23:25).

A harmadik játszma kiegyenlített küzdelemmel indult, majd a vendégek találták meg hamarabb a helyes utat és úgy tűnt, hogy végleg eldől a találkozó (14:21). Katarina Pavicic révén ugyan kiváló rohamot indított a zágrábi gárda, azonban Pintér Andrea megmozdulásaival három meccslebdához jutott a Csaba (21:24). Kettőt még hárított a Mladost, de jött egy rontott nyitás, ami pontot tett a meccs végére (23:25).

– Gratulálok a Békéscsabának, remek csapat! Kiválóan nyitottak, a mi fogadásunk pedig gyenge volt és nem tudtunk megfelelően építkezni belőle – értékelt Miodrag Stojakovic, a horvátok mestere.

A csabaiak a tavalyi drámai elődöntős párharc után ezúttal három szettben nyert a BRSE

– Nehezen indult a mérkőzés, agresszív játékkal nyomás alá helyezett minket a Mladost, de cserékkel megtaláltuk az optimális felállást és sikerült kizökkenteni ellenfelünket. Aztán a jó nyitásainknak is köszönhetően átvettük a kezdeményezést és nagyot küzdve arattunk fontos győzelmet – fogalmazott Tóth Gábor, a csabaiak mestere a klub hivatalos oldalán.

A Swietelsky-Békéscsaba az első minitorna szerdai folytatásán a Calcit Kamnik ellen lép pályára Zágrábban.