Csabai vereség és újabb sérülések Linzben

2024. január 24. 10:06 | behir.hu

A Swietelsky-Békéscsaba 3–1-re kikapott az osztrák Linz otthonában a MEVZA-kupa alapszakaszának utolsó fordulójában.

OBERBANK STEELVOLLEYS LINZ-STEG (OSZTRÁK)–SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA 3:1 (23, 23, -20, 13)
MEVZA-kupa, alapszakasz, 6. forduló, Linz. Vezette: Viktorini-Lisa, Kovac.
LINZ: Botkin 15, Duvnjak 5, Stivers 6, Mehlem 7, Ubiparip 14, Nunez 2. Csere: Trathnigg (libero), Deisl, Hohenauer 17, Raab, Maass 1. Vezetőedző: Facundo Morando.
BRSE: Kump 12, Glemboczki 17, Budai 12, Stepanenko 10, Bodnár 7, Aydinogullari 3. Csere: Kertész (libero), Molcsányi, Gergácz, Kotormán. Vezetőedző: Tóth Gábor.

A sérülések miatt igencsak felforgatott csapattal utazott el a Swietelsky-Békéscsaba Linzbe, ahol a kezdőben is több fiatal kapott lehetőséget, mint például Kump Alíz vagy Budai Viktória – írja a csabai klub hivatalos oldalának beszámolója. Ugyan Pintér Andrea is a többiekkel tartott, de elővigyázatosságból nem lépett pályára az osztrák bajnok ellen. A találkozónak maximum az alapszakasz-elsőség volt a tétje, ugyanis a BRSE már biztosan bejutott az elődöntőbe.

A csabaiak kiválóan kezdték a meccset, mert bár 2:1-re a hazaiak vezettek, erre egymás után hat ponttal reagáltak, az osztrákoknak ki kellett kérniük az első idejüket, akik Budaira nem igazán találtak ellenszert. Az ötszörös magyar bajnok sokáig tartotta a vezetését, azonban Tóth Gábor két időkérése ellenére a hajrában folyamatosan közelített a Linz és Emma Hohenauer nyitásaival meg is fordította a szettet (25:23).

A térfélcsere után kiegyenlített küzdelem zajlott, a Csaba vezetett, az osztrákok pedig folyamatosan egyenlíteni tudtak. Margarita Stepanenkónak ezúttal a bokája sérült meg, de csak néhány labdamenetet kellett kihagynia. Az osztrákok a játékrész közepén, 12:11-nél átvették a vezetést, majd a szetthajrá is egypontos linzi előnyből indult. Tóth Gábor időkérése után is növelték az előnyüket a hazaiak, akik a második lehetőséggel éltek és megduplázták az előnyüket (25:23).

A harmadik etap elején az elődöntőről mindenképp lemaradó Linz nyitott jobban, azonban a szetthajrá előtt már a BRSE állt jobban. A vendégek ezúttal nem engedték ki a kezükből az előnyt és az első játszmalabdát már értékesíteni is tudták (20:25).

Fordulatos játékkal indult a negyedik felvonás, majd a Linz a szett közepén egy 6:1-es sorozattal meglépett ellenfelétől. 18:12-nél folytatódott a csabaiak pechsorozata, ugyanis Kertész Petra is megsérült, le kellett támogatni a pályáról. Az osztrák bajnok magabiztos volt, a találkozó utolsó hét pontját megszerezve végül négy szettben lezárta az összecsapást (25:13).

A csabaiak vereségével és a Calcit Dinamo elleni sikerével az is eldőlt, hogy nem a címvédő nyeri az alapszakaszt, a végső sorrend és az elődöntő párosítása csak szerda este derül majd ki.

Így látták a vezetőedzők

Facundo Morando: Úgy gondolom, remekül nyitottunk az első szett végén és a másodikban is, ezen kívül a blokkvédekezéssel is elégedett vagyok. Nagyon nehéz meccs volt, örülök, hogy bizonyítottak a lányok.

Tóth Gábor: Rengeteg nehézséggel küzdünk, ami a pályán is meglátszott. Nincs sok időnk, mielőbb rendezni kell a sorokat.

MEVZA-kupa, alapszakasz:

Január 23. (kedd)
18.30 Oberbank Steelvolleys Linz-Steg (osztrák) – Swietelsky-Békéscsaba 3–1
19.00 Dinamo Zagreb (horvát) – Calcit Kamnik (szlovén) 0–3
Január 24. (szerda)
18.00 Maribor (szlovén) – Mladost Zagreb (horvát)

Az alapszakasz állása:

1. Calcit Kamnik 12 pont (4/1, 12:4) 2. Mladost Zagreb 9 (3 győzelem/1 vereség, 9:3) 3. Swietelsky-Békéscsaba 9 (3/2, 11:7) 4. Nova Branik Maribor 6 (2/2, 7:6) 5. Dinamo Zagreb 3 (1/4, 3:12) 6. Linz 3 (1/4, 3/13)