"Mellé oltással" kereshetett közel 60 milliót egy háziorvos és asszisztense

2022. február 2. 14:02 | behir.hu

Az illetékes ügyészség kötelességszegéssel és üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadása és más bűncselekmények miatt folytat nyomozást. Egy budapesti háziorvos és az asszisztense valótlan tartalmú oltási igazolást állítottak ki, az oltás tényleges beadása nélkül – minderről a Központi Nyomozó Főügyészség adott hírt.

A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség és a Fővárosi Nyomozó Ügyészség további bizonyítékok beszerzése és az elkövetők elfogása érdekében 11 helyszínen összehangolt eljárási cselekményeket hajtott végre a Nemzeti Védelmi Szolgálat és a Készenléti Rendőrség közreműködésével.

A közlés szerint megalapozott a gyanú, hogy egy budapesti háziorvos szakasszisztensével együtt valótlan tartalmú oltási igazolást állítottak ki, az oltás tényleges beadása nélkül. A gyanúsítottak a koronavírus elleni oltás felvétele miatt a rendelésen megjelentek számára – ha az oltást nem akarták felvenni, de a védettségi igazolásra szükségük volt –, 15 és 30 ezer forint közötti összegért állították ki az igazolást.

A gyanúsítottak egyenlő arányban osztották el az így szerzett pénzt.

A fotó a kutatáson készült - Forrás: Központi Nyomozó Főügyészség

 

A rendelésen két rendőr is megjelent, akik úgy kapták meg pénzért az asszisztens által kiállított oltási igazolást, hogy a háziorvos az oltóanyagot felszívta egy fecskendőbe, majd annak tartalmát „hadd fogyjon” kijelentés kíséretében a mosdókagylóba ürítette.

A regionális nyomozó ügyészség elrendelte a két egészségügyi dolgozó őrizetét, gyanúsítottként hallgatta ki őket korrupciós bűncselekmény miatt – amelyet a háziorvos tettesként, míg a szakasszisztens bűnsegédként követett el – majd indítványozta letartóztatásukat. A kényszerintézkedés elrendeléséről a Fővárosi Törvényszék Katonai Tanácsa dönt.

Az ügyben eddig négy személyt hallgattak ki gyanúsítottként, ám sem az egészségügyi dolgozók, sem pedig a két rendőr nem tett vallomást. A kutatások során a megvesztegetett egészségügyi dolgozóktól közel 60 millió forint kenőpénz foglaltak le, a gyanúsítottak terhére rótt bűncselekmény 2 évtől 8 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

További programok »

FEL