Megyei rangadót nyertek a békésiek

2016. március 1. 09:05 | behir.hu

Szorosan alakult a hétvégi megyei rangadó a Békés-Drén KC-nak a férfi kézilabda NB I/B-ben az orosházi U23-as csapat otthonában.

Hazai góllal indult a mérkőzés, amire egyből jött is a békésiek válasza. Szorosan felváltva estek a gólok, a 10. percben már 4-4 volt mérkőzés állása. A folytatásban sikerült előnyre szert tenni a békési fiúknak, a 20. percben már 11-8-ra vezettek. Azonban a hazaiak egy másodpercre nem adták fel és kiegyenlítettek a mérkőzés félidejére. A második játékrészben jobban kezdett a hazai csapat, az 50. percig végig náluk volt az egy-két gólos előny. A mérkőzés hajrájában Cifra Tibor találatainak köszönhetően sikerült győztesként elhagynia a pályát a békésieknek.

Orosházi FKSE U23 - Békés-Drén KC 27 - 28 (14-14)

Békés: Vikor F. - Herczeg J. 1, Gazsó P. 1, CIFRA T. 9 (2), HORVÁCKI M. 5, Polgár T. 1, Kopcsák J. 1, Csere: Domokos D., Styop M. (kapusok), Fedor B. 3, Kánya L. 2, HORVÁTH D. 5, Felföldi G., Domokos I., Venczel B. Edző: Kádas László.

Orosházi legjobb dobói: Knezevic 11, Jancsó 4, Stoianov 4.

Kádas László: Köszönöm szépen a csapatnak a születésnapi ajándékot. Huszonnyolc meg huszonhét, az annyi, mint ötvenöt.

A következő fordulóban március 5-én a békési együttes az Ózdot fogadja majd, a Békés Városi Sportcsarnokban.

Forrás: bfkc.hu