Megújulnak az Andrássy Gyula Gimnázium kollégiumi épületei

2025. október 23. 16:20 | D. Nagy Bence

A békéscsabai önkormányzat és a Békéscsabai Tankerületi Központ között létrejött konzorcium egy sikeres pályázat révén jutott forráshoz a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Pluszban. A projekt kapcsán az Andrássy Gyula Gimnázium két kollégiumi épülete összesen közel 290 millió forintból újul meg.

Az épületekben legutóbb 2017-ben zajlottak munkálatok, akkor homlokzati felújításra, a nyílászárók cseréjére, valamint energetikai korszerűsítésre került sor. A nemrégiben elnyert TOP Plusz forrás is a fiú- és leánykollégium rekonstrukciójára irányult, ezúttal azonban beltéri felújításokról van szó.

A Békéscsabai Városfejlesztési Nonprofit Kft. által közzétett projektleírás szerint mindkét épület esetében felújítják többek között a parketta burkolatokat, cserélik a vizes helyiségek burkolatait, szanitereit, valamint a belső nyílászárókat. A tervek között a teljes elektromos hálózat cseréje, továbbá a belső terek festése mázolása is szerepel. Kicserélik a kilincseket, küszöböket, ajtóbehúzókat szerelnek fel, illetve akadálymentesített parkolókat alakítanak majd ki.

A felújítás kapcsán Szabó László főigazgatót is megkérdeztük.

– Iskolánk egyik nagy erőssége, hogy a diákok fele nem helyből, hanem vidékről érkezik. Nagy a vonzáskörzetünk, így nemcsak Békésből, de a környező vármegyékből is jelentős számú fiatal nyer felvételt a gimnáziumba, s így a kollégiumokba is. Vannak tanulóink többek között Hajdú-Biharból, Jász-Nagykun-Szolnokból, de a Partiumból, Nagyszalonta és környékéről is. Itt fontos kiemelnünk a BRSE-vel való együttműködésünket, amely révén már a Dunántúlról is számos potenciális diákban gondolkodhatunk. Kiemelten fontosnak tartjuk tehát, hogy a kollégiumi épületek otthonos, a tanulóink számára legmegfelelőbb helyszínei legyenek a középiskolai éveknek – fogalmazott az intézményvezető.

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL