Grósz György, a BGSZ Holding Kft. egyik tulajdonosa megkeresésünkre elmondta, továbbra sem tudják, mi lesz épület funkciója.
– Egy biztos – teszi hozzá –, a Postapalota nevet meg szeretnénk tartani. Így például az ingatlan akár kehet Postapalota Hotel, Postapalota Irodaház, Postapalota Wellness vagy Postapalota Medical.
Megemlíti, a felújítás magánkézben, állami segítség nélkül zajlik. A külső modern, pasztell szín kombinációt kapott, összesen 103 darab fa nyílászáró lett visszaépítve, köztük háromrétegű üvegablakok is.
– Olyan ez a ház – folytatja –, mint egy oldsmobile autó, amelyen egyesével cserélik az alkatrészeket. Itt is minden kézi munkával készül, nem legyártott paneleket használunk.
A Postapalota már akkor is belvárosi telek volt, a helyrajzi száma 2. (Egy békéscsabai ingatlan helyrajzi száma például 8912/40.) Ennél belvárosibb csak egy van, az 1-es. Vajon melyik lehet az a helyrajzi szám? (A válaszokat a postapalota5600@gmail.com-os e-mail címre várják.)
További érdekesség, hogy amikor a múlt század elején a Postapalotát elkezdték építeni, akkor a korona volt Magyarország hivatalos fizetőeszköze, majd az 1927-es átadásnál már a pengő. Jelenleg a forint van forgalomban, mire az épület elnyeri méltó funkcióját, vajon milyen fizetőeszköz lesz magyar honban?