Meglepően sokan indultak a 34. Szilveszteri Futógálán

2022. december 31. 12:44 | Vári Bianka

2022-ben immár 34. alkalommal startolt el a Szilveszteri Futógála Békéscsabán. Ezúttal mintegy 500 futó indult az évzáró versenyen, volt, aki babakocsival, futóbiciklivel, míg mások a családjukkal vagy éppen a kutyájuk kíséretében teljesítették a távot.

Jó idő fogadta az indulókat az év utolsó sporteseményén, Békéscsabán. A Szilveszteri Futógálára mintegy ötszázan érkeztek, hogy mozgással vezessék le az elmúlt év történéseit. A szervező KOPP Békéscsabai Atlétikai Club elnöke elmondta, hogy a tavalyi, gyengébb év után meglepte őket magas részvétel.

– Azt gondoltuk, hogy most sem lesznek sokan, de pozitívan csalódtunk. Az elmúlt évben háromszázan jöttek el, de most már az előnevezésekből is látszott, hogy több mint félezren lesznek. A pontos létszámot majd az előnevezések és a helyszíni nevezések összesítése után látjuk – fogalmazott Tóth Sándor.

A klubelnök azt is elmondta: a rendezvény sikerét az is mutatja, hogy sokan évről évre visszajárnak. Így tett Varga Tamás alpolgármester is, akit felesége kísért el a futógálára.

– Mondhatnám azt, hogy már szinte rendszeresen járok a Szilveszteri Futógálára, ezzel zárul az év. Szerintem ennél jobb évzárás nincs, amikor közösségben sportol egyet az ember, ledolgozza a karácsonyi bejgli, és töltött káposzta adagot, úgyhogy szívesen jöttem most is – mondta.

Szilveszter lévén idén sem volt hiány a különféle jelmezekből. A SpartaGym 10 fős csapata úgy gondolta, hogy stílusosan kell megjelenni a futógálán, ezért parókát, vagy álarcot húzva álltak rajthoz. Azt is elmondták, hogy már tavaly is részt vettek a rendezvényen, ahol olyan jól érezték magukat, hogy idén is ezzel erősítik a csapatszellemet.

Ahogy közeledett a rajt, úgy kerültek egyre jobb hangulatba a versenyzők. A különböző távokra bemelegítéssel készültek a családok, az amatőr, illetve a profi sportolók.

A rajtot a visszaszámolást követően a pezsgőbontás jelezte. Ezúttal 2500; 3421; valamint 4621 méteres távot teljesíthettek az indulók. Volt, aki babakocsival, volt, aki jelmezben, és olyan is, aki kutyája kíséretében futott. A legfiatalabb versenyző mindössze kétéves volt, a legidősebb pedig már 88 esztendős is elmúlt.

A befutókat idén is jutalmazták, a célvonalnál minden érkezőt éremmel vártak. A szervezők bíznak abban, hogy a hagyományt jövőre is folytatni tudják.