Többszörösére emelkedtek az energiaárak az elmúlt időszakban, ez a folyamat az önkormányzatok számláit is jelentősen terheli. Békéscsabán, az előzetes kalkulációk alapján 2023-ban több mint 3 milliárd forinttal kerülhet többe a földgáz és a villamos energia használata – a részletekről Szarvas Péter polgármestert kérdeztük.
Az önkormányzat fejlesztéseinek köszönhetően a pósteleki génrezervátumban biztosítva van azoknak az őshonos fafajoknak a gondozása, melyek közül a városi fásítás során ültetendő példányok kerülnek ki. Az Alföldre jellemző őshonos fafajokból a helyi ökoszisztéma fenntartása mellett, az elmúlt időszakban erősödő aszály miatt is érdemes választani, hiszen a helyi klímához jobban tudnak alkalmazkodni – ennek részleteit is megtalálják a lapban.
A gazdasági nehézségek ellenére is folyatódik az M44-es gyorsforgalmi út építése; a kormány intézkedéseket tett a családok és az idősek védelméért; elkezdődött a hatósági áras tűzifaprogram – egyebek mellett ezekről beszélgettünk Herczeg Tamás országgyűlési képviselővel.
A Csabai Mérleg legfrissebb számában olvashatnak arról, milyen döntéseket hozott legutóbbi ülésén Békéscsaba közgyűlése, és hogyan vélekednek erről a pártok képviselői, valamint Szarvas Péter polgármester.
Az újságban írunk arról, hogy az energiaválság miatt több magyarországi településen bezártak a fürdők az őszi-téli szezonban, a csabai Árpád fürdő azonban év végéig nyitva lesz.
Beszámolunk arról, hogy szeptember 30-án avatták fel a Dr. Ferenczi Attila teret a Lencsési út mellett, az orvosi rendelő előtt. A márciusban elhunyt háziorvos 1992 óta praktizált Békéscsabán, továbbá egy ciklus kihagyásával, 1994 óta a Lencsési lakótelepen élőket is képviselte a város közgyűlésében.
Megtudhatják az újságból azt is, hogy a szeptemberi közgyűlésen vehette át a Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlésének Elismerése kitüntetést Békéscsaba Megyei Jogú Város Szlovák Önkormányzatának kollektívája és az Ábrahám házaspár.
Tudósítunk arról, hogyan köszöntek el a város vezetői a nyugdíjba vonuló Emil Kuchár főkonzultól; milyen könyvbemutatóval várták a vendégeket a Szlovák Tájház megújult udvarán; milyen volt az Őszköszöntő Fesztivál vagy a mozdonyparádé, és mi várható a két hét múlva esedékes Csabai Kolbászfesztiválon.
Csabai életképek rovatunkban folytatódik az Apponyi-utcák sorozat, Mesélő múzeum rovatunkban 1956 helyi eseményeiről olvashatnak, a Békéscsaba anno rovatunkban pedig a helyi labdarúgás kezdeteiről.
Megtalálják a lapban továbbá azt, hogy milyen programokkal készülnek a közösségi házak, mit láthatunk a Békéscsabai Jókai Színház színpadán, és milyen műsorokkal várja önöket a 7.Tv a következő két hétben.