Megjavított egy quadot, majd a tulaj tudta nélkül túladott rajta

2023. július 14. 12:34 | behir.hu

Nagyobb értékre elkövetett sikkasztás miatt emelt vádat a Békéscsabai Járási Ügyészség és vádiratában próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabására tett indítványt egy 42 éves, büntetlen előéletű, békéscsabai férfi ellen, aki egy javításra átvett járművet értékesített a tulajdonos tudta nélkül. A járási ügyészség indítványa szerint a tulajdonos részére okozott kárt is meg kell majd térítenie.

A Békés Vármegyei Főügyészség közleménye szerint a férfi 2019 áprilisában vett át javításra a sértettől egy korábban Németországban vásárolt, működésképtelen, érvényes forgalmi engedéllyel nem rendelkező, legalább 800 ezer forint értéket képviselő quadot.

A kért munkálatokat a terhelt elvégezte, ezt követően azonban a gépjárművet a tulajdonosának nem adta vissza, hanem azt annak tudta és beleegyezése nélkül különböző internetes felületeken eladásra meghirdette, és végül 2020. április 14-én Békéscsabán 1,1 millió forintért értékesítette. A vevő nem tudott arról, hogy a quad nem a terhelt tulajdona. A bűncselekménnyel okozott kár nem térült meg.

További programok »

Kék hírek

Reggeli járőrszolgálat Békéscsabán – fontos figyelmeztetés a jeges csatornákhoz

Békéscsabán a reggeli járőrszolgálat tapasztalatai szerint az Élővíz-csatorna helyenként jeges, azonban a jégréteg sehol sem elég vastag és nem egybefüggő, ezért senki ne próbáljon meg rámenni. A legtöbb helyen szemmel is látható, hogy a jeges részeken vízfoltok is vannak, így a jégen tartózkodás szabálytalan és veszélyes – közölte közösségi oldalán a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
2026. január 11. 16:23
FEL