Az MCC békéscsabai képviselet-vezetője Mittag Mónika köszöntőjében felhívta a figyelmet az intézmény oktatási programjaira, majd bemutatta a rendezvény három vendégét.
– Az oktatásba hozott modernizálásnak fontos része, hogy a tanároknak a szemléltetésre, demonstrálásra, élményközpontúságra nagy hangsúlyt kell fektetniük – mondta az MCC szakmai főigazgató-helyettese dr. Constantinovits Milán.
Az előadó kifejtette, hogy a pedagógusoknak tudatosítaniuk kell magukban, hogy az alfa generáció egy teljesen más nemzedék, hiszen impulzusorientált közegben élnek, és ezt a pedagógiának tükröznie kell.
Az MCC Középiskolás Program vezető oktatója dr. Zsidi Zsófia előadásában a stresszt helyezte fókuszba, illetve bemutatta a pedagógusoknak, hogy miképpen jelenik meg a stressz az osztályteremben és azt hogyan kezelhetik.
A szakember kitért arra is, hogy az iskolákban hogyan van jelen a globális események által keltett stressz.
– A stressznek nem csak negatív oldala van, hanem akár pozitív, facilitáló, teljesítményfokozó hatása is lehet ránk – emelte ki.
Az MCC Vezetőképző Akadémia tanácsadója dr. Csepregi Gábor előadásában a pedagógusok problémáiba adott betekintést, emellett felhívta a figyelmüket arra, nem törvényszerű, hogy el kell jutniuk a kiégésig.
– Igen, nehéz az oktatás, de lehet kiutat találni a nehézségből – biztatta a jelenlévőket.