A franica forradalom vérgőzös napjaiban jár történetünk, amikor is a nép már megdöntötte a király uralmát és őtmagát családjával együtt fogva tartja. A Fehér Tímea által megformált királyné, Marie Antoinette cellájában játszódó cselekmény során az uralkodónő belső vívódásaival és az őt meglátogató forradalmi szereplők és az általuk képviselt történelemformáló erők, ideák és energiák befolyásával ismerkedhetünk meg.
– Számomra nagy kihívást, ismeretlen területre való merészkedést jelent ez a címszerep, hiszen a karaktert nemcsak történelmi vonulatában, hanem a műfaji meghatározás szerinti elvont, misztériumjáték világában is meg kell jelenítenem. Izgatott vagyok a fogadtatást illetően, ugyanis a pályám során először volt dolgom ilyen karakterrel – fogalmazott Fehér Tímea színművész.

– A darab műfjai keveredése igyekszik bevonzani azokat a nézőket, akik nem feltétlen jönnének el megnézni egy nagyszínpadi produkciót. Ezt a művet stúdiószínházi körülmények között játszuk el, ami érdekes lehetőséget ad a kísérletezésre és nekünk, alkotóknak is szabadságot biztosít. A főhősnő vívódása monodrámai elemekben ismerhető meg. Ezen túlmenően a látványelemekkel bemutatott forradalmi szellem, mely pusztít és rombol, a sci-fi nyelvén jut kifejeződésre. Goethe Mefistoja, Madách Lucifere, Ady disznófejű Nagyura és József Attila Fortélyos félelme találkozik e darab gonoszával, amit én emberi névvel illettem, hiszen a felelősség a történésekért végső soron a miénk, embereké – osztotta meg Bartus Gyula, a darab írója és rendezője.
A színdarab további szereplői Besztercei Attila, Csomós Lajos, valamint az alig 15 éves középiskolás, Bócsik Lili is résztvesz a produkcióban. A darab ősbemutatója április 14-én lesz a Békéscsabai Jókai Színház Intim termében.