Maradj épületgépész! – Piacvezető cégek mutatkoznak be a diákoknak

2025. december 3. 12:01 | Bimbó Lajos

Békéscsabára, pontosabban a BSZC Trefort Ágoston Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumba érkezett a MÉG (Maradj Épületgépész) projekt, amely az épületgépészeti oktatásban résztvevő intézményeket járja sorra. A szakmai délelőttökön neves, épületgépészettel foglalkozó cégek képviselői tartanak előadást a végzős diákoknak a cégükről és az épületgépészet vívmányairól.

Korom Katalin, a projekt vezetője elmondta, a kezdeményezést 2017-ben azzal a céllal hívták életre a piacvezető épületgépész gyártó-, forgalmazó cégekkel összefogva, hogy az ország szakképző iskoláiba korszerű, gyakorlatias tudást vigyenek.

– A cégek ebben a formában megosztják legalább egy részét annak a tudásnak, amelyet birtokolnak, illetve az új technológiákat mutatnak meg a diákoknak. Négy olyan céget hívtunk meg, amelyek a saját területükön piacvezetők a területükön, és átadják tudásukat a diákoknak. A projekt fontos része az is, hogy a majdan az épületgépész munkaerőpiacra kerülő diákok kapcsolatokat építsenek ezekkel a cégekkel – foglalta össze Korom Katalin.

A projektvezető kiemelte, kiváló szakmai képzés folyik az ország intézményeiben, a cégek pedig nagyon fontosnak érzik azt, hogy elérjenek a diákokhoz, így minél több tanuló maradhat a pályán és jó esetben náluk köthetnek ki munkavállalóként.

 

 

A végzős tanulók négy, negyvenöt perces előadást hallgathattak végig, amelyeken keresztül nemcsak az előadó céget ismerhették meg, hanem betekintést nyerhettek a technológiai újdonságokba is. A diákok azonban nemcsak előadás formájában ismerkedhetnek meg az épületgépészet képviselőivel, hanem személyesen is ellátogathatnak hozzájuk.

– Az épületgépészeti projekt két részből ál. Az egyik, amikor a cégek jönnek hozzánk és a tanulóinknak tartanak előadást. A másik az úgynevezett utazós projektek, amikor mi megyünk a tanulóinkkal ezekhez a cégekhez. A diákok itt megtekinthetik a cégek infrastruktúráját, milyen technikával dolgoznak és milyen lehetőségeket tudnak számukra nyújtani a későbbiekben – ismertette Priskin Lajos munkaközösség vezető.

 

 

A Maradj Épületgépész projekt szerdai előadásai előtt az intézmény egy megemlékezést tartott. A résztvevők Tóth Ferenc emléke előtt adóztak, aki hosszú ideig volt záloga az intézményben folyó minőségi oktatásnak és aki – személyes példájával sokakat bátorítva – számos jó szakembert indított el a pályán.

 

Galéria

További programok »

FEL