Magyarország kormánya a nemzeti ünnep, március 15. alkalmából Magyarország Kiváló Művésze, Magyarország Érdemes Művésze és Magyarország Babérkoszorúja díjakat adományozott. A lista a Magyar Közlöny hétfői számában jelent meg – írja az MTI.
A Magyarország Érdemes Művésze elismerésben részesült Pozsgai Zsolt Balázs Béla-díjas rendező, dráma- és forgatókönyvíró.
Középiskolai tanulmányait a pécsi Nagy Lajos Gimnáziumban végezte, ahol a Pécsen és környékén ismert Hegonia nevű amatőr színház egyik alapítója volt. Érettségi után az amatőr színház mellett különféle foglalkozásokat űzött (mentőápoló, művelődési ház igazgató, műtőssegéd, gépkocsivezető, bárénekes is).
1982-től a Pécsi Nemzeti Színház tagja mint rendezőasszisztens, művészeti titkár, szervezési vezető, dramaturg. A Pátria Könyvkiadó megalapítója és vezetője volt Budapesten.
Első drámáját Horatio címmel Tüskés Tibor biztatására – aki tanítómestere volt – küldte el Tömöri Péter rendezőismerősének a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színházba. 1987-ben mutatták be, nem kis vihart kavarva, hiszen a darab – bár nem tudatosan, de – az akkori magyar–szovjet viszonyokra volt kiélezve. A Pátria nyomda megszűnése után az Arizona Színház művészetei vezetője volt és a zalaegerszegi színház, majd a Kolibri Színház és a Madách Színház dramaturgja lett. Ezen idő alatt folyamatosan mutatták be műveit a főváros színházaiban és vidéken. 1999-től a Pesti Magyar Színházban dolgozott, ahol több színművét maga állította színpadra. Ezzel párhuzamosan rendszeresen dolgozott íróként és rendezőként a békéscsabai Jókai Színháznak Konter László és a kecskeméti Katona József Színháznak Bodolay Géza igazgatása alatt. 2000-től vezetésével – és Zsáli János, akkori polgármester közreműködésével – megalakult a Pécsváradi Várszínház, ahol évekig nyaranta a Pesti Magyar Színházzal közösen ősbemutatókat tartott.
2003-tól a budapesti Aranytíz Teátrum, 2008-tól a budapesti Komédium Színház művészeti vezetője, 2007-től a Horatio Film igazgatója. Ebben az időben a Veszprémi Petőfi Színházban rendező és dramaturg Bujtor István igazgatása alatt. Alakulása óta részt vesz a Nemzeti könyvtár munkájában, melynek szerkesztője és általában ő írja a könyvek előszavait. 2012 februárjától volt a budapesti Újszínház művészeti vezetője és főrendezője, 2013-ban azonban felmondott. 2013 októbertől szabadfoglalkozású író, rendező, illetve a Magyar Krónika egyik szerzője (de annak szerkesztőségi munkájában nem vesz részt).
Békéscsabai rendezéseiről, vele készült beszélgetésekről itt írtunk korábban.