A Békés Megyei Diáksport Egyesület titkára elmondta, hogy már 2020-ban elkezdték a sportesemény szervezését egy pályázat beadásával, ám ezt a pandémia miatt csak idén tartják meg. Molnár Diána hozzátette, hogy az azonos feltételek biztosításához külön választották a két nem küzdelmeit. A lánycsapatok Gyulán a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban és a Don Bosco Sportcsarnokban játszanak, míg a fiúk Békéscsabán a Városi Sportcsarnokban és az Evangélikus Sportcsarnokban mérik össze erejüket.
– A diákolimpia már egy 35 éves sportrendszer, a legnyagyobb hagyományokra visszatekintő iskolai sportrendszer, ami nagyon népszerű az diákok körében. Évről-évre körülbelül százhatvanezer azoknak az iskolásoknak a száma, akik indulnak a diákolimpián, és ötven sportágban rendeznek diákolimpiát minden esztendőben – emelte ki Erdős Dániel, a Magyar Diáksport Szövetség ügyvezető igazgatója a békéscsabai megnyitón.
Szuperhős ugyan nem, de én is kézilabdás vagyok, az meg majdnem ugyanaz – fogalmazott Békéscsaba alpolgármestere a csütörtök délutáni köszöntő beszédében a Városi Sportcsarnokban. Varga Tamás elmondta, hogy az önkormányzat folyamatosan támogatja a Békés Megyei Diáksport Szövetség munkáját. Hangsúlyozta, hogy valamennyi diákolimpiai döntő fontos, amit Békéscsabán tartanak, hiszen fontos a sport és a turisztika szemponjából, mert nemcsak a diákok, hanem hozzátartozók is eljönnek a megyeszékhelyre, ezáltal jobban megismerhetik a várost.