Lengyelné Zalai Erika játékkészítő munkáiból nyílt tárlat az Arany János Művelődési Házban. Az alkotó elmondta, hogy a kiállított mesehősök egy része már többször szerepelt tárlatokon, sőt mi több, gyermekek is játszottak már velük. Mint említette, nem bánja, ha a gyermekek játszanak alkotásaival, hiszen pont ebből a célból születnek meg ezek az apróságok, "bírniuk kell a strapát". Bírták is jócskán, mi sem nagyobb bizonyíték annál, hogy ismét rendelkezésre állnak a maradék anyagokból összestoppolt karakterek. Az eseményre a Békéscsabai Tündérkert Óvoda ovisai is ellátogattak.
– A mostani kiállításomon tíz meséhez készítettem figurákat. Benedek Elek A vitéz szabólegényből, és Illyés Gyula Hetvenhét magyar népmeséjéből "ugrottak" elő ezek a karakterek. Elsődleges célom a tárlattal, hogy ötletet és inspirációt adjak otthonra a szülőknek, hiszen egy-egy mesefigura közös elkészítése hatalmas élményt nyújthat a szülőnek és a gyermeknek egyaránt – fogalmazott a játékkészítő, aki megemlítette, hogy ő is édesapjával varrt számtalan mesefigurát, különböző maradéanyagokból.
Lengyelné Zalai Erika hangsúlyozta, hogy a mese egy különleges világ, amely tanít. A magyar népmeséknek pedig elképesztő varázslatuk van, és a nyelvezete is csodálatos. Másrészt a tanulságon és a fordulatokon keresztül az életre készíti fel a kicsiket.
– Fontos, hogy ezt a népmese kincset őrizzük és átadjuk – tette hozzá.
A rendezvényt Mészáros Zsuzsanna vizuálkulturális szakember nyitotta meg, aki nyomatékosította, hogy a mese egy olyan világ, amely segítségével sokkal többek lehetünk, mint amennyit megélünk, majd minden jelenlévő óvodást arra sarkallt, hogy majd iskolásként olvassanak és tanuljanak minél többet.
A megnyitón Kerepeczki Nóra előadóművész A kiskakas gyémánt félkrajcárjából olvasott fel a kicsiknek interaktív módon, amit hangos nevetéssel közlékenységgel díjazott az aprócska közönség.
A tárlatot október 30-ig tekinthetik meg az érdeklődők.