Magabiztosan, tízzel verték a mieink a lengyeleket Csabán – galéria

2023. november 5. 18:17 | Kovács Dávid

A magyar férfi kézilabda-válogatott 36-26-re nyert Lengyelország ellen felkészülési mérkőzésen, Békéscsabán. Chema Rodríguez együttese a szombati, szegedi négygólos siker után másodszor is nyert és újabb diadallal hangolt a januári kontinensviadalra.

MAGYARORSZÁG–LENGYELORSZÁG 36–26 (16–11)
Férfi kézilabda-válogatott felkészülési mérkőzés, Békéscsaba, 1900 néző. Jv: Nacsevszki, Nikolov (észak-macedónok)
MAGYARORSZÁG: Palasics – Pedro 1, Ancsin, Ligetvári 2, Szöllősi 5, Szita 4, Lékai. Csere: Andó (kapus), Krakovszki Zs. 1, Ónodi-Jánoskúti 1, Fazekas, Rosta 6, Bodó 3, Bóka 3, Máthé 3, Krakovszki B. 6 (2), Hanusz 1. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez.
LENGYELORSZÁG: Walach – Daszek 5, Pietrasik 1, Dawydzik, Paterek, Olejniczak 4, Wiaderny. Csere: Jastrzebski (kapus), Walczak, Bis, Gebala 5, Gajek 4, Komarzewski 2, Ossowski 1, Czaplinski 1, Dzialakiewicz 3. Szövetségi kapitány: Marcin Lijewski.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. /2/1.

Több mint tíz év után telt ház előtt tért vissza Békéscsabára a januári Európa-bajnokságra készülő magyar férfi kézilabda-válogatott, az ellenfél az a lengyel csapat volt, amelyet egy nappal korábban négy góllal már legyőzött Szegeden. A szombati csapathoz képest Bánhidi Bence és Mikler Roland maradt ki, így a kapuban Palasics Kristóf kezdett.

Az első két gólt a lengyelek szerezték, majd kettős emberelőnyből a csabai származású, Gyulán született Szöllősi Szabolcs és Szita Zoltán révén egyenlítettek a mieink, sőt, Ligetvári üreskapus találatával először mutatott magyar vezetést az eredményjelző (3–2). Feljavult a házigazda védekezése, Palasics pedig két hárítással is segített, az első tíz percet Szita bombája zárta (5–3). Krakovszki Bence szélről szerzett gólja után a 13. percben először a lengyel szövetségi kapitány kért időt, majd egy több mint hatperces lengyel gólcsendet Gebala tört meg (8–4). Bő negyedóra elteltével támadásban sort cserélt Chema Rodríguez, csak Ligetvári maradt a védőfal közepén a kezdőből, a félidő utolsó tíz perce hétgólos hazai előnyről kezdődött (11–4). Megindul a lengyelek támadójátéka, Komarzewski duplája után négyre zárkóztak (14–10). A hajrában tartotta magabiztos előnyét Chema csapata, a szövetségi kapitány kilenc másodperccel a félidő vége előtt időt kért, meg is volt a helyzet, Bodó lövését azonban blokkolta egy lengyel védő (16–11).

Andó (védés közben) is jól szállt be a mérkőzésbe (Fotó: Such Tamás)

A második játékrészre kapust cserélt a magyar csapat, Andó Arián rögtön védéssel kezdett, a frissen beálló Máthé Dominik pedig parádés gólpasszt osztott ki Rostának, majd maga is betalált (19–12). Mindkét oldalon erős volt a beállójáték, a mieinknél Rosta Miklós élt nagyon, a lengyeleknél pedig a csapatkapitány Maciej Gebala volt sokszor megjátszható. A magyar válogatott tudta növelni a félidei előnyét, a 40. percben Bóka Bendegúz látványos gólja után volt először tíz a csapatok között (24–14). A vendégek szélsőik góljával tudták tízen belül tartani magukat, miközben a magyar csapat támadásaiba azért csúszott egy-egy hiba (29–21). Nemzeti együttesünk öt perccel a vége előtt Krakovszki Bence szélső góljával már túl szárnyalta a szombaton dobott gólok számát (32–24). A végén Szita Zoltán ismét tízre növelte a különbséget, Andó pedig védte Walczak ejtését.

A magyar csapat az egyaránt hat gólt szerző Krakovszki Bence és Rosta Miklós vezérletével 36-26-re nyert, így kettős sikerrel hangolt a közelgő kontinensviadalra.