A nyári időszak alatt negyvennégy programmal várta a Gyulai Várszínház a kikapcsolódni vágyókat. Többek között tematikus színházi fesztiválokat is rendeztek, de a saját bemutatók sem maradtak ki a programfüzetből. A hatvanegyedik évadot a városi önkormányzat részéről Görgényi Ernő polgármester értékelte, aki elmondta: a színház jelentősen növeli a város turisztikai és kulturális vonzerejét.
– Ilyen szabadtéri színházat, mint a Gyulai Várszínház, érdemes egy önkormányzatnak fenntartania, az adófizetők pénzéből támogatni. Hiszen ez egy olyan különleges kulturális attrakció Magyarországon, amely olyan élményeket ad a nézőknek, amilyet sehol máshol nem élhetnek meg – osztotta meg a városvezető. Hozzátette: külön öröm számára, hogy az intézmény vezetése a magyar színházi kultúra gazdagságát, sokszínűségét és legkülönbözőbb értékeit mutatta be.
A bemutatók nemcsak a helyiek, de a turisták körében is népszerűek voltak. Elek Tibor igazgató elmondta, az évad anyagi és szakmai szempontból is sikeresnek tekinthető.
– A fizető nézőszám mintegy 20 százalékkal, a jegyárbevétel 65 százalékkal haladta meg a 2023. évit, köszönhetően a magas nézőszámnak és az évek óta halogatott jegyáremelésnek. Továbbá a nézői és a kritikusi visszajelzések alapján elmondható, hogy nemcsak anyagi, hanem szakmai szempontból is sikeres volt az évadunk – fogalmazott.
Az évad végeztével a nívódíjak várományosait is ismertették a sajtótájékoztatón. Sík Ferenc-díjra díjat Zakariás Zalán rendezőt, a gyulai önkormányzat által alapított Havasi István-díjra Szélyes Andrea díszlet- és jelmeztervezőt, az Őze Lajos-díjra pedig Varga Gabriella színművészt jelölték.