Labdarúgás: Sorozatban harmadszor nyert az Előre

2019. május 1. 19:11 | behir.hu

A Békéscsaba 1912 Előre 2-1-re győzött a Dorog otthonában a labdarúgó Merkantil Bank Liga 35. fordulójában.

A csabai együttes a Vác elleni, vasárnapi 2-1-es siker után jól kezdte a hétközi fordulót is: a 23. percben Máris Dominik szerezte meg a vezetést, aki felnőtt pályafutása első gólját ünnepelhette (0-1) - írja a dorogi klub hivatalos oldala. A hazaiak négy perccel később egyenlítettek: a Hegedűs Márk buktatásáért megítélt büntetőt a sértett értékesítette (1-1). Az első félidő folytatásában már nem változott az eredmény, így a csapatok döntetlennel vonultak a szünetre.

A második félidő első felében a csabaiak támadója, Sinan Sinanovic volt a legaktívabb, de hol egy védő, hol a kapus akadályozta meg a szélsőt a gólszerzésben. A 73. percben aztán újra a Nyíregyházáról érkezett csatár tört be a tizenhatoson belülre, ezúttal viszont tizenegyest harcolt ki a csapatának. A büntetőt Viczián Ádám váltotta gólra, a csabaiak játékosa hatodik találatát szerezte a bajnokságban (1-2). A lilák a folytatásban megőrizték előnyüket és sorozatban harmadik sikerüket aratták a küzdelemsorozatban.

A Békéscsaba győzelmével továbbra is a 6. helyen áll  bajnokságban. Boér Gábor csapata vasárnap 17 órától a Soroksárt fogadja a Kórház utcai stadionban.