Labdarúgás: Orosz győzelem a Puskás Arénában

2020. szeptember 6. 20:31 | behir.hu

A magyar labdarúgó-válogatott 3-2-re kikapott Oroszországtól vasárnap a Puskás Arénában a Nemzetek Ligája második fordulójában.

A magyar válogatott 42 éve nyeretlen riválisával szemben, legutóbb 1978-ban a jogelőd Szovjetuniót győzte le.
A két kör után három ponttal álló magyarok a sorozat következő mérkőzését október 11-én Szerbiában játsszák, Marco Rossi szövetségi kapitány együttese ugyanakkor három nappal korábban Európa-bajnoki pótselejtezőn Bulgáriában lép pályára.

Nemzetek Ligája, B divízió, 3. csoport, 2. forduló:
Magyarország-Oroszország 2-3 (0-2)
Puskás Aréna, zárt kapus, v.: Maurizio Mariani
gólszerzők: Sallai (62.), Nikolics (70.), illetve Mirancsuk (15.), Ozdojev (33.), Mário Fernandes (46.)
sárga lap: Sigér (42.), illetve Zobnyin (25.)

Magyarország: Gulácsi Péter - Willi Orbán, Lang Ádám, Szalai Attila - Bese Barnabás, Sigér Dávid (Kalmár Zsolt, a szünetben), Nagy Ádám, Holender Filip - Szoboszlai Dominik (Cseri Tamás, 82.) - Sallai Roland, Szalai Ádám (Nikolics Nemanja, 67.)

Oroszország: Anton Sunyin - Mário Fernandes, Andrej Szemjonov, Georgij Dzsikija, Fjodor Kudrjasov - Magomed Ozdojev, Roman Zobnyin, Alekszej Ionov (Vjacseszlav Karavajev, 75.) - Anton Mirancsuk (Jurij Gazinszkij, 67.), Artyom Dzujba, Daler Kuzjajev (Jurij Zsirkov, 57.)

I. félidő:
----------
15. perc: hajszálpontos orosz akció futott végig a bal oldalon, a 16-os szélénél Kuzjajev kapott egy kiugratást, középre passzolt, Mirancsuk pedig Gulácsi támaszkodó lába mellett a kapu bal oldalába továbbított (0-1).
33. perc: egy élesen középre lőtt labdát a 11-es pontnál álló Szalai Ádám rosszul vett le, Szemjonov elpöckölt előle, amivel tökéletesen tálalt Ozdojev elé, aki könnyedén a jobb sarokba csavart (0-2).

II. félidő:
-----------
46. percben: egy bal oldali orosz beadást Dzjuba háttal a kapunak vett át az ötösön, higgadtan az érkező Mário Fernandes elé passzolt, akinek így csak a kapuba kellett továbbítani (0-3).
62. perc: szép magyar támadás végén Sallai kapott tökéletes indítást, egyedül lépett ki, és a pattogó labdát a kifutó orosz kapus fölött higgadtan átemelte (1-3).
70. perc: Szoboszlai ívelt lágyan a 16-os jobb oldalára, Bese megelőzte emberét, a túl oldalra fejelt, és a hosszún érkező Nikolics közvetlen közelről a léc alá lőtt (2-3).

(Fotó: MTI)

(Fotó: MTI)

Jól kezdett a magyar válogatott, de Szalai Attila óriási hibáját kis híján kihasználták az oroszok az 5. percben: egy indításra rendkívül rosszul helyezkedett a védő és még meg is botlott, így Mirancsuk begyalogolhatott a kapuig, ám öt méterről mellé lőtt. Így sem kellett sokat várni a vendégek vezetésére, az első negyedóra végén a nem sokkal korábban hibázó Anton Mirancsuk értékesítette ziccerét. A magyar csapat nem tört meg Magomed Ozdojev találata után sem, több szép támadást vezetett Szoboszlai és Sallai főszereplésével, előbbi láthatóan megkülönböztetett figyelmet kapott az orosz védőktől, akik többször is keményen odaléptek a Törökországban csodálatos szabadrúgás gólt szerző 19 éves középpályásnak.

Marco Rossi a szünetben a sárga lapos - ezzel a következő mérkőzést kihagyó - Sigér Dávid helyére Kalmár Zsoltot küldte pályára, de a középpályásnak még bemelegedni sem volt ideje amikor úgy tűnt, eldőlt a találkozó: mindössze 37 másodperc telt el, és Mário Fernandes betalált.

A háromgólos hátrány ellenére becsülettel támadott a magyar csapat és Sallai Roland remek emelésével - amelyet Kalmár tökéletes passza előzött meg - a 62. percben szépített. Nyolc perccel később pedig a csereként pályára lépő Nikolics Nemanja közeli találatával nyílttá tette a találkozót. A 82. percben Cseri Tamás személyében újoncot is avatott a magyar válogatott, melynek tagjai a hajrában is hajtottak az egyenlítésért, de az eredmény nem változott.