Nemzetek Ligája - Egygólos magyar vereség Olaszországban

2022. június 7. 23:02 | behir.hu

A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re kikapott az Európa-bajnok olasz csapat vendégeként a Nemzetek Ligája A divíziójának második fordulójában.

Nemzetek Ligája, A divízió, 3. csoport, 2. forduló:
Olaszország-Magyarország 2-1 (2-0)
Cesena, Dino Manuzzi Stadion, 15 ezer néző, v.: Sandro Schärer (svájci)
gólszerzők: Barella (30.), Pellegrini (45.), illetve Mancini (61., öngól)
sárga lap: Barella (64.), Cristante (92.), illetve Schäfer (71.)

Olaszország: Donnarumma - Calabria, Mancini, Bastoni, Spinazzola (Dimarco, 75.) - Pellegrini (Locatelli, 66.), Cristante, Barella (Tonali, 84.) - Politano (Belotti, 75.), Gnonto, Raspadori (Zerbin, 84.)

Magyarország: Dibusz - Lang, Orbán, Szalai A. - Nego (Fiola, 58.), Nagy Á. (Styles, 58.), Schäfer (Vancsa, 87.), Nagy Zs. (Bolla, 81.) - Sallai, Szoboszlai - Szalai Á. (Ádám, 87.)

I. félidő:
30. perc: Spinazzola passzából Barella 18 méterről kilőtte a jobb felső sarkot (1-0).
45. perc: Politano szép csellel tisztára játszotta magát a jobb oldalon, középre adására jó ütemben érkezett Pellegrini, aki 10 méterről az üres kapuba gurított (2-0).

II. félidő:
61. perc: Fiola jobb oldali beadásába rosszul nyúlt bele a becsúszó Mancini, így a labda a saját kapujába pattant (2-1).

Egy kisebb vihar után nagyszerű futballidőben kezdődött a találkozó, amelyen Dibusznak már a második percben dolga akadt egy szögletet követően, de Mancini fejese nem okozott gondot neki, mivel a labda középre érkezett. Az első percekben a magyar csapat nem igazán tudta megtartani a labdát, az olaszok pedig több veszélyes akciót vezettek, azonban a vezetést nem tudták megszerezni, mert a vendégek védelme a már-már megszokott stabilitást és szervezettséget mutatta. Amikor kiszabadult a szorításból Marco Rossi együttese, akkor nagyon jó helyen harcolt ki szabadrúgást, Szoboszlai viszont 18 méterről kétszer is a sorfalba lőtt.

A helyzet később sem változott, a Squadra Azzurra nagy mezőnyfölényben futballozott, Dibusznak először a félidő derekán kellett bravúrral hárítania, amikor ismét Mancini fejelt kapura egy bal oldali szögletet követően. A szórványos magyar támadások egyikéből aztán Donnarummát is megdolgoztatták, akinek Sallai lövését kellett vetődve védenie. Az olaszok elsősorban a bal oldalon voltak veszélyesek Spinazzola révén, s éppen a római szélső újabb betörése előzte meg a hazaiak vezető gólját, amelyet Nicolò Barella szerzett hajszálpontos lövésével. A szünetig hátralévő időben sem változott a játék képe, többnyire a magyar térfélen zajlottak az események, ráadásul két ziccere is volt az azúrkékeknek, akik az elsőt még elszórakozták, de a másodikat már nem, Lorenzo Pellegrini révén megduplázták az előnyüket.

Térfélcserét követően a magabiztos vezetésük birtokában valamelyest visszavettek a tempóból az olaszok, ezt kihasználva a magyar csapat többször és bátrabban indult meg előre, mint az első játékrészben. Volt is néhány ígéretes vendégakció, viszont ez felkínálta a lehetőséget a hazai kontrákra. Egy ilyen végén Politano a keresztlécet találta telibe. A magyar együttes bátrabb játéka így is kifizetődött, mert egy jobb oldali akció végén Gianluca Mancini öngóljával sikerült szépíteni. Bár a játék képében nem volt benne az egyenlítés, mégis volt rá lehetőség, Sallai lövését azonban Donnarumma tolta ki a keresztléc alól.

A hajrában a magyarok mindent megtettek az egyenlítés és ezáltal a pontszerzés érdekében, de az olaszok magabiztosan megőrizték minimális előnyüket a lefújásig, sőt, egy ízben még Dibusznak kellett védenie Locatelli veszélyes próbálkozását. Az olasz válogatott az első félidőben nyújtott jobb teljesítményével győzött, a második játékrész nagy részében már egyenrangú ellenfele volt a magyar csapat.

Marco Rossi szövetségi kapitány a 17 éves Vancsa Zalán személyében újoncot avatott, amikor a 87. percben becserélte. A magyar együttes egy-egy győzelemmel és vereséggel a második helyen áll a csoportjában, a szombati harmadik fordulóban pedig az eddig nyeretlen és veretlen németeket fogadja a Puskás Arénában.