Labdarúgás: Két gólos hátrányból fordított a Békéscsaba a Szolnok ellen

2023. október 20. 22:00 | Hidvégi Dávid

A 26. Csabai Kolbászfesztivál árnyékában szeretett volna javítani a múlt hétvégén ESMTK ellen veretlenségét elveszítő Békéscsaba 1912 Előre. Az NB III dél-keleti csoportját vezető lilák ellenfele a 11. helyen álló Szolnoki MÁV FC volt.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE – SZOLNOKI MÁV FC 3–2 (1–2)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 470 néző. Vezette: Katona Balázs (Juhász László, Molnár Alex)
BÉKÉSCSABA: Póser – Hodonicki, Farkas, Bora – Komáromi (Mihály, a szünetben), Futó (Zvara, 78.), Pintér, Váradi (Máris, a szünetben.), Mikló – Rédling (Sármány, a szünetben.), Kóródi (Zádori, 69.). Vezetőedző: Csató Sándor.
SZOLNOK: Csáki – Kópis, dr. Kardos, Szabó R., Pinto – Tisza, Barna V. (Dudok, 68.), Pelles – Lengyel (Demeter, 79.), Busa, Iván (Dósa, 86.). Vezetőedző: Horváth Csaba
Gólszerzők: Pintér (42. – 11-esből), Zádori (77., 85.), ill. Iván (7.), Pinto (21.)

A találkozó kezdete előtt a csabaiak vezetőedzője Csató Sándor nem volt egyszerű helyzetben, mert a védelem két oszlopos tagját nélkülöznie kellett, Fazekas Lóránt sérülés, míg Albert István eltiltás miatt hiányzott, helyükre az először belsővédőként játszó Hodonicki Márkot és Farkas Márkot nevezte a kezdőcsapatba. Az első számú gólgyáros, Vólent Roland sem állt rendelkezésre eltiltás miatt.

Nem kezdődött túl jól a mérkőzés a fehér-mezben pályára lépő Békéscsaba 1912 Előre csapatának, hiszen ellenfele már a 7. percben megszerezte a vezetést, amikor Iván Milán távolról lőtt az együttes kapujába, 0–1. Az Előre a 9. percben alakította ki az első helyzeteit, előbb Pintér Norbert lövése pattant szögletre egy védőről, majd a sarokrúgás után Farkas Márk fejese ment el centikkel a bal kapufa mellett. A 17. percben Rédling Kevint ugratták ki a játékostársak, de tizenötméterről eleresztett lövését a szolnoki kapus bravúrral védte. A 21. percben a Szolnok második lövéséből is gól lett, miután Pinto Mario Alfredo távoli próbálkozását a csabai kapus nem tudta hárítani, a labda a keresztlécről vágódott a csabai kapuba, 0–2. A 27. percben Komáromi Csongor beadását Pintér fejelte mellé.

A következő tíz percben egyik csapat sem alakított ki helyzeteket a kapu előtt, inkább a mezőnyben zajlott a játék, de a Békéscsaba birtokolta többet a labdát. A 39. percben Tisza Kálmán buktatta Váradi Ádámot a tizenhatos határában, mivel a játékvezető úgy látta, hogy már vonalon belül történt a szabálytalanság, így büntetőt ítélt, a vétkes pedig sárga lapot kapott. A tizenegyest Pintér Norbert magabiztosan értékesítette, amivel szépített csapatának, 1–2. Katona Bálint a 43. percben reklamálásért kiállította a vendégek vezetőedzőjét, Horváth Csabát, így a továbbiakban Terenyei Zsolt technikai vezető és Ulvicki Attila, a csereként is bevethető kapusedző volt kénytelen irányítani az együttest. Az első félidő hosszabbításában Barna Viktor engedett el egy távoli löketet, amit Póser Dániel bravúrral védett.

Az Előre fordított a második félidőben

Csató Sándor a szünetben megelégelte a csapata első félidőben mutatott játékát, így hármas cserét hajtott végre, Máris Dominik, Mihály Bálint és Sármány Kristóf állt be Rédling Kevin, Komáromi Csongor és Váradi Ádám helyére. A cserék hoztak lendületet a Békéscsaba játékába, de elmaradtak a helyzetek. A 63. percben Pelles Patrik szöglete után Busa Bence fejelt kapu fölé. A 73. percben Demeter Viktor lőtt, de nem találta el a kaput.

A 76. percben Mihály Bálint lövése egy vendég védőn szögletre pattant, majd a játékos sarokrúgása után a nemrég beállt Zádori Krisztián fejelt a szolnoki kapuba, amivel egyenlített csapatának, 2–2. A 85. percben egy vendégjátékos Zádorihoz juttatta a labdát, aki köszönte szépen és előtte azt a kimozduló Csáki Kálmán kapus mellett, ezzel eldöntve a mérkőzést, 3–2.

A győzelem azt jelenti a Békéscsaba számára, hogyha vasárnap a második helyen álló ESMTK le is győzi a Szeged-Csanád Grosics Akadémia második csapatát, akkor is marad négy pont előnye a tabella élén. Az Előre éppen az üldözője aktuális ellenfeléhez látogat majd jövő héten vasárnap.