BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SZENTLŐRINC 0–0
Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 710 néző. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Balla Levente)
BÉKÉSCSABA: Póser – Major G., Viczián, Kelemen D., Mikló – Papp Á. (Kóródi 66.), Pintér B. (Igricz, 83.), Balla, Zsolnai (Nagy R., 66.) – Ésik (Igricz, 83.), Borsos F. (Sármány, 53.). Vezetőedző: Csató Sándor
SZENTLŐRINC: Kostyák – Rac, Poór P., Bolla G., Kiss-Szemán – Szolgai, Herczeg (Tollár, 60.), Kocsis B. (Harsányi I., 60.), Czérna (Szilágyi Sz. 73.), Nyári – Huszár M. (Mascoe, 88.). Sportigazgató: Márton Gábor
A meccstörténelem tanúsága szerint a mérleg igen kiegyenlített, hiszen csabai szempontból két győzelem, három döntetlen, valamint három vereség volt az egyenleg, ráadásul utóbbi két találkozásuk alkalmával eldöntetlen eredmények születtek, ősszel a Békéscsaba 2–0-s előnyből játszott 2–2-es döntetlent idegenben.
A mérkőzésen először a fekete mezben pályára lépő Szentlőrinc próbálkozott a 8. percben, amikor Kocsis Bence lövését fogta a csabai kapus. A hazaiak a 12. percben veszélyeztettek, amikor Ésik Ákos visszagurítását követően Zsolnai Richárd lőtt távolról, ez azonban nem okozott gondot Kostyák Rajmundnak. A 19. perc legvégén a csabaiak belső védője Kelemen Dávid maradt elöl a tizenhatoson belül, majd kisodródott helyzetből próbálkozott, a lövése a balkapufa mellett vágodott az alapvonalon túlra. A 21. percben Papp Áron beadása után Borsos Filip érkezett középen és fejelte a labdát az oldalhálóba, a csabai szurkolók egy pillanatra azt hihették megvan a vezetés.

Félórányi játék után újra vendég helyzetet jegyezhettünk fel: Szolgai Máté húsz méteres lövését Póser tornázta ki a bal alsó sarokból. A 38. percben Zsolnai jobb oldali szabadrúgása után Kelemen fejelt a hálóba, de lökés miatt nem volt érvényes a találat. Öt perccel később Balla Kevin szögletére Kelemen érkezett középen és öt méterről fölé fejelte a labdát.
Nem jutottak dűlőre a csapatok
Az 54. percben kényszerű csabai csere: Borsos Filip sérülés miatt nem tudta folytatni, helyére Hursán György érkezett. Az 58. percben úgy tűnt Zsolnai révén megszerezte a vezetést a Békéscsaba, de a játékvezető szabálytalanság miatt nem adta meg a gólt, sőt, a támadó reklamálás sárga lapot kapott. A 63. percben a csereként beálló Tollár Imre egy kontratámadás után egy az egyben vitte a labdát a csabai kapusra, de csak az oldalhálót találta el.
A 69. percben Hursán György vezette rá a labdát a vendég védőkre és tizenhat méterről a bal oldali kapufát találta el. A 79. percben egy csabai védő eladta a labdát, így Huszár Marcell lőhetett volna gólt, aki becsapta a kapust is, majd Viczián fejelte ki a labdát a gólvonalról. A ráadásban Hursán előtt még adódott egy helyzet, de fölé lőtte a labdát, így maradt a 0–0-s döntetlen. Az Előre 24 ponttal maradt a 14. helyen, míg a Szentlőrinc továbbra is utolsó. A Békéscsaba legközelebb április 26-án vasárnap, a Karcagi SC-t fogadja hazai pályán.
MESTERMÉRLEG
Csató Sándor (vezetőedző, Békéscsaba): – Nagyon szerettünk volna nyerni hazai pályán, ennek érdekében három támadóval álltunk fel, a helyzeteink is megvoltak, de sajnos kimaradtak. A játékosokon látszik, hogy görcsben vannak a kiesés veszélye miatt, de ezt a helyzetet el kell tudni viselni.
Szolga Gorán (asszisztens edző, Szentlőrinc): – Dicséret illeti a srácokat. Végig kontrolláltuk a mérkőzést, úgy gondolom, hogy közelebb álltunk a győzelemhez. Nagyobb helyzeteink nekünk voltak, úgy érzem, hogy itt hagytunk Békéscsabán két pontot.