Labdarúgás: Fölényes Vasas-győzelem a Kórház utcában - galériával

2021. október 3. 19:14 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 3-0-s vereséget szenvedett a Vasastól a labdarúgó Merkantil Bank Liga 11. fordulójában, vasárnap este.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE-VASAS FC 0-3 (0-1)
Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 1160 néző. Vezette: Szigetvári (Varga G., Tőkés)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Puskás, Albert, Farkas M., Kitl (Nagy S. 74.) – Máris (Kovács Á. 74.), Sipos, Király, Szabó P. (Pantovic 59.) - Horváth P. (Gránicz 69.), Lukács (Varga Sz. 59.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
VASAS: Jova – Szivacski, Iyinbor, Otigba, Silye – Hinora (Hidi M., a szünetben), Berecz, Márkvárt (Pátkai 60.) – Pekár (Szilágyi Sz. 87.), Bobál G. (Feczesin 60.), Radó (Terbe 79.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerzők: Bobál G. (15.), Radó (65., 11-esből), Pátkai (82.)

A csabaiak jó sorozatból érkeztek, hiszen a Doroggal szembeni kupatovábbjutást követően a bajnokságban is megszületett az első siker a hétközben, Csákváron. A Vasas ebben a szezonban is a feljutást tűzte ki célként, azonban ahhoz, hogy tartsa a lépést a riválisokkal, 2014 után újra le kellett volna győznie a lilákat másodosztályú bajnokin. A csabaiak mestere, a tavaly még Vasast irányító Schindler Szabolcs négy helyen változtatott a csapaton, az eddig legeredményesebb játékos, Horváth Péter pedig ezúttal a bal oldalon kezdett. A Vasasnál Kuttor Attila nem módosított a hétközi, Nyíregyházát legyőző csapaton.

A találkozó elején kiegyenlített küzdelem zajlott, az első „sérülés” a labdát érte, a játékvezető az 5. percben ki is cseréltette a játékszert. A vendégek gyakorlatilag az első próbálkozásukból gólt szereztek: Hinora tekert középre egy szabadrúgást bal oldalról, a 16-os sarkától, középen Bobál Gergely érkezett kiváló ütemben és 9 méterről fejelt Czinanó kapujába (0-1). Hat perccel később Radó András kísérletezett, 16 méteres ballábas lövése azonban nem találta el a kaput. A házigazda próbált válaszolni a vendég gólra: a 24. percben egy hazai sarokrúgást követően Szabó Péter fejelt kevéssel a kapu fölé. A csabaiak ezt követően is eljutottak a szögletekig, de ezekből már nem sikerült igazi helyzetet kidolgozni. Bobál a 34. percben megduplázhatta volna az angyalföldi előnyt, nagy ziccerben fölé lőtt. Hat perccel később ismét a csabaiak kerültek oda a kapu elé: Kitl beadását követően Lukács Raymondnak azonban nem sikerült kapura pörgetnie a labdát, így a szünetben úgy vezetett egy góllal a Vasas, hogy csak annyit adott ki magából, amennyit feltétlenül szükséges volt.

A büntetőig óriási csata volt, a második góllal azonban eldőlt a mérkőzés (Fotó: Such Tamás)

A szünetben Kuttor Attila cserélt, az első félidőben sárga lapos figyelmeztetést begyűjtő Hinora helyén Hidi M. Sándor folytatta. A hazaiak bal oldala vált aktívabbá a második 45 perc elején, azonban Kitl és Szabó sem tudta pontosan középre tenni a labdát ígéretes szituációból. Kettős cserével próbált frissíteni, Lukács és Szabó jött le, Nikola Pantovic és Varga Szabolcs érkezett a pályára. A hazaiak legnagyobb helyzetére egy órát kellett várni: Király szöglete után az egyik legalacsonyabb játékos, Máris Dominik fejelt közelről, Jova reflexmozdulattal védett. Egyenlítés helyett jött a második Vasas-gól: Czinanó vetődött ki és kaszálta el Pekár Lászlót, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. A büntetőt Radó András értékesítette, így a 65. percben 2-0-ra alakította az állást. A következő percekben akár a harmadik vendég találat is megszülethetett volna, előbb a csereként beálló Pátkai pörgette a labdát a jobb oldali kapufára, majd Farkas hibája után Radó András emelte volna át Czinanót, aki bravúrral védett. A hajrában csak megszületett a harmadik angyalföldi gól: egy sakk-matt akciót Pátkai Máté fejezett be góllal a 82. percben (0-3).

A Vasas végül fölényesen, 3-0-ra nyert, azonban a 2. pozíciót elfoglaló Kecskemét utolsó perces győztes gólja után továbbra is a 3. helyen áll a tabellán. A Békéscsaba vereségével visszacsúszott a táblázat 18. helyére. Schindler Szabolcs gárdája a válogatott szünetet követően október 17-én a Siófok otthonában folytatja a bajnokságot!

MESTERMÉRLEG

Schindler Szabolcs: Nem volt három gól a két csapat között, a Vasas célfutballt játszott, kihasználták az adódó lehetőségeiket, két pontrúgásból is eredményesek voltak. 0-1-nél volt egy nagy egyenlítési lehetőségünk, de nem éltünk vele. Nem vagyunk még abban az állapotban, amilyenben szeretném. Az elmúlt egy hétben három nehéz összecsapásunk volt, azonban ezeken túl vagyunk, a válogatott szünetben azon dolgozunk, hogy a játékosokat fizikailag egy szintre, jó állapotba hozzuk.

Kuttor Attila: A számok azt mutatják, hogy magabiztos győzelem volt, de a meccs nem ilyen volt, egy nagyon agresszív csapatot sikerült legyőznünk. Nagyon fontos volt az első gól, a szünet előtt is megszerezhettük volna a második találatot, örülünk, hogy a második félidőben sikerült bebiztosítani a győzelmet.