Labdarúgás: A kiesőzónába taszította a Csákvár a Békéscsabát

2023. április 12. 18:05 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 2–1-es vereséget szenvedett hazai pályán az Aqvital FC Csákvártól a labdarúgó NB II hétközi, 31. fordulójában. Brlázs Gábor együttese visszacsúszott a szezon végén kiesést jelentő 19. helyre, miután az eddig sereghajtó Kozármisleny 1–0-ra nyert a Mosonmagyaróvár otthonában.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–2 (1–1)
Békéscsaba, 520 néző. Vezette: Katona Balázs (Vígh-Tarsonyi Gergő, Baghy Csaba)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Puskás G. (Szalai 69.), Fazekas L., Bora, Mikló (Kóródi 80.) – Farkas M., Kitl (Horváth P. 69.), Futó (Váradi 80.), Hamed – Czékus, Lukács R. (Máris 58.) Vezetőedző: Brlázs Gábor.
CSÁKVÁR: Zelizi – Karacs, Alaxai, Koval, Baracskai – Ominger (Murka 72.), Magyar (Vaskó 83.), Mészáros V. (Dulló 83.) – Tamás N. (Torvund 63.), Hornyák, Gazdag (Fejős 63.). Vezetőedző: Tóth Balázs.
Gólszerzők: Lukács R. (28.), ill. Magyar (6., 78.)

A csabaiak vasárnapi, miskolci vereségükkel és a Nyíregyháza sikerével visszaesett a 18. helyre, ráadásul a sereghajtó Kozármisleny is nyerni tudott, amely így közelebb lépett az osztályozós helyen lévő lilákhoz. Brlázs Gábor együttese gyakorlatilag győzelmi kényszerben lépett pályára, hiszen a 2023-ban még nyeretlen, biztos bennmaradó helyen álló Csákvár érkezett a Kórház utcai stadionba. A csabaiak vezetőedzője két helyen változtatott a kezdőcsapatban, Kóródi és Máris helyére Hamed és Lukács került be.

A Fejér vármegyei gárda mestere több helyen is módosított, az egyik legjobb döntés Magyar Zsolt csapatba állítása volt, aki a 6. percben mintegy 28 méterről, szabadrúgásból tekert a kapu jobb alsó sarkába (0–1). A gólt követően ugyan a Békéscsaba került fölénybe, de helyzetig nem igazán jutott el, az egyenlítés azonban egy pontrúgás után összejött: Puskás jobb oldali szögletét követően Futó lövése pattant le egy védőről, a kapu előtt helyezkedő Lukács Raymond pedig a kapuba pofozta a labdát (1–1). Az első játékrészben mindkét együttes inkább a rögzített játékhelyzetekre támaszkodott, egyik gárda sem tudott a másik fölé kerekedni.

A térfélcserét követően a vendégeké volt az első helyzet: a 48. percben Magyar Zsolt lövését kellett Krnács Richárdnak hárítania, a kipattanóból a házi gólkirály, Hornyák Marcell nem találta el a kaput. Mindkét vezetőedző cserékkel frissítette csapata támadó szekcióját, a 65. percben a kispadról beszálló Máris Dominik lőtt éles szögből, de Zelizi résen volt. Öt perccel később Horváth szöglete után ismét Máris érkezett, aki azonban négy méterről a bal alsó sarok mellé fejelte a labdát. A hazaiak újabb öt perc elteltével alakítottak ki veszélyes szituációt: egy gyors ellentámadás végén Futó gurította vissza a labdát a büntetőpont magasságába, az érkező Horváth Péter azonban csúnyán kapu fölé lőtt. A Csaba állt közelebb a gólhoz, mégis a Csákvár került újra előnybe: Magyar Zsolt 19 méterről óriási erővel zúdította a labdát a léc alá (1–2). Máris volt a legaktívabb csabai játékos, a 82. percben Hamed bal oldali beadása után az ötös sarkáról fejelt ismét a bal sarok mellé, a hajrában pedig újabb egyenlítési lehetőség már nem adódott.

A Békéscsaba sorozatban hetedik mérkőzésén maradt győzelem nélkül, ráadásul a Kozármisleny mosonmagyaróvári sikere miatt visszacsúszott az idény végén kiesést jelentő, 19. helyre. A Csákvár viszont 2022. november 27. után nyert újra bajnoki mérkőzést és nagy lépést tett a biztos bennmaradás felé.

A Békéscsaba-Csákvár bajnoki mérkőzést csütörtök este 21 órától felvételről láthatják a 7.Tv-n, ismétlés pénteken 15 órától!