Labdarúgás: 2016 után ismét a Körösladány nyerte a megyei kupát - galériával

2022. május 26. 10:15 | Kovács Dávid

A megyei első osztály bajnoka, a Körösladány MSK hátrányból fordítva 4-2-re legyőzte a megye II/A csoportos Mezőmegyer SE csapatát a labdarúgó Békés Megyei Kupa döntőjében.

MEZŐMEGYER SE–KÖRÖSLADÁNY MSK 2–4 (1–3)
Békés Megyei Kupa labdarúgó-mérkőzés, döntő. Békéscsaba, 1600 néző. Vezette: Hajdú D. (Fekete Z., Tóth I.)
Mezőmegyer: Kun – Kecskeméti (Horváth B. 51.), Kerekes (Szabó T. 60.), Séllei, Tóth G. (Fehérvári 85.), Vozár D. – Benyó (Nyúl 77.), Barkász – Balogh M., Balog K. – Lukács (Kovács P. 51.). Vezetőedző: Zsiros György.
Körösladány: Nagy B. – Malkócs (Papp Zs. 76.), Wéber, Szántó, Bakk (Murvai 62.) – Ruzsa, Zelenyánszki – Czirok, Csicsely (Murvai), Burai (Kisari 88.) – Farkas J. (Milek 76.). Vezetőedző: Ekker Attila, Futaki Krisztián.
Gólszerzők: Kecskeméti (7.), Balogh M. (78.) ill. Farkas J. (32.), Csicsely (36.), Ruzsa (43.), Urbán (84.)
Kiállítva: Vozár D. (50.)

A ladányiak léptek fel kezdeményezőleg, már a mérkőzés elején többet birtokolták a labdát és ez gyakorlatilag az egész találkozóra igaz volt. A megyeriek inkább a gyors ellentámadásokra építettek: ez pedig már a 7. percben eredményt hozott, Kecskeméti Sándor elsőre még a blokkba lőtt a lecsorgó labdát azonban már a kapuba helyezte (1-0). A kékmezes Körösladány egy kapufával jelezte, hogy gyorsan egyenlíteni szeretne: a 32. percben Farkas János második lehetőségénél már nem hibázott, Kun kapust megelőzve pontosan fejelt a bal sarokba (1-1). Négy perccel később már ladányi vezetést mutatott az eredményjelző, a megyeriek kapusa, Kun Tamás rossz helyre ütötte a labdát, Csicsely János pedig köszönte szépen a lehetőséget (1-2). A lendületbe jövő sárrétiek a 43. percben ismét eredményesek voltak: kiváló összjáték után Ruzsa Zoltán húzta be a mattot (1-3).

A szünet után öt perccel a kétgólos hátrányban lévő megyeriek még nehezebb helyzetbe kerültek, Vozár Dávid az ellenfél térfelén rántotta le Czirok Józsefet, ezért pedig jogosan megkapta a második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott. A cserékkel frissítő Mezőmegyer csak a védekezésre tudott koncentrálni, ellenfele pedig nem tudta bevinni a mindent eldöntő találatot, inkább csak pontrúgások után volt veszélyes. Bő tíz perccel a vége előtt jött a váratlan szépítés: Balog Krisztián lépett ki a védők közül, majd szépen tálalt Balogh Milán elé, aki higgadtan emelt a kapuba (2-3). Pár perccel később végleg eldőlt a csata: egy visszafejelt labdát Urbán Sándor vágott be a léc alá (2-4).

A Körösladány 2016 után másodszor nyerte meg a Békés Megyei Kupát, ráadásul kettős sárréti siker született a Kórház utcában, hiszen a döntő előtte rendezett Ifjúsági Kupa fináléjában a Körösladány korosztályos csapata 1-0-ra legyőzte a Gyomaendrődöt.

A Mezőmegyer-Körösladány kupadöntőt csütörtökön 21 órától felvételről láthatják a 7.Tv-n, ismétlés vasárnap 11.20-tól, a találkozó a behir.hu Youtube-csatornáján is megtekinthető lesz!

Így látták a főszereplők

Zsiros György (vezetőedző, Mezőmegyer SE): Egy mérkőzésen bármi történhet, igaz ezúttal az osztálykülönbség egyértelmű volt, teljesen más célokért küzdenek, mint mi. Gratulálok a ladányiaknak a bajnoki címhez és a kupagyőzelemhez is! Nem kell szégyenkeznünk az eredmény miatt, véleményem szerint a játékvezető nem nőtt fel a feladathoz ezen az estén, hogy legalább egyenlő esély adjon nekünk. Egyértelmű volt a Körösladány fölénye, nekünk egy olyan taktikát kellett alkalmazni, amely a fegyelmezett védekezésen alapszik. Mi a helyzeteinket jól kihasználtuk, az ellenfél viszont élt az emberelőnyével és megérdemelten győzött.

Ekker Attila (vezetőedző, Körösladány MSK): Nem úgy indult a mérkőzés, ahogy szerettük volna, pedig a játékosokat felkészítettük erre a forgatókönyvre! A Megyer erre hajazott, hogy vezetést szerez és utána tördelje a játékot, minden elismerésem, mert a döntő eleje az ő elképzelésük szerint alakult. Csak az első félidő második felében játszottunk abban a ritmusban, amit várunk az együttestől, azt sajnálom, hogy ezt nem sikerült hosszabb ideig kitolni. A játékosok kellően intelligensek ahhoz, hogy megértsék, ez a teljesítmény nem lesz elég az osztályozón az NB III-ba való feljutáshoz, bízunk abban, hogy felvesszük majd a versenyt az ellenféllel és meg tudjuk nyerni a párharcot!