Krea(k)tív szemléletek - A "polihisztor" Bándiné Molnár Évával beszélgettünk

2021. március 14. 14:10 | Csiffáry Zsuzsanna

Sorozatunkban kreatív alkotókkal beszélgetünk a szakmájukat érintő kérdésekről. Ezúttal egy békéscsabai babakészítővel és a Tesz-Vesz Klub egyik tagját, Bándiné Molnár Évát kérdeztük arról, hogy hogyan csatlakozott az alkotó körhöz és mivel foglalkozik otthonában.

Bándiné Molnár Évát a Bábgyalogló Művészfalu munkatársai, csak úgy hívják, a "Művészfalu Tündérkeresztanyukája". Számtalan alkotása megtalálható az intézmény falain belül, ám az elhivatott alkotó több mindennel foglalkozik, és a békéscsabai Tesz-Vesz Klub aktív tagja. 

- Adorjánné Kata rajztanár és a Tesz-Vesz Klub vezetője keresett meg személyesen, hogy volna-e kedvem csatlakozni a klubhoz. Természetesen egyből igent mondtam, amiben több tényező is szerepet játszott. Katát személyesen ismerem és rendkívül motiváló, vezető egyéniség, akivel öröm a munka. Az embereket úgy vezeti, hogy közben partnernek érezhetem magam és folyamatosan inspirál. A másik szempont az, hogy egyébként is alkotok. Végzettségem szerint kereskedő, informatikus és női ruhakészítő szakmával rendelkezem. Az alkotás megnyugtat, úgy érzem, hogy akkor kerülök igazán kapcsolatba a felettes énemmel - fogalmazott Bándiné Molnár Éva. 

Az alkotó a BSZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum és Kollégiumban tanult, majd Szegeden a Rosemary Divatiskolában sajátította el a ruhatervezés fortélyait. Mindig is a varrás volt a hobbija, az első fizetéséből egy Naumann varrógépet vásárolt. A varrás nagymesterének is tartják barátai, de nemcsak ez az egyetlen, amit gyakorol. 

- Szeretek horgolni, kötni, rajzolni, ragasztani, illetve babakelengyét gyártok és babákat is készítek. Nem gondolkozom vállalkozásban, én ezeket megrendelésre, ajándékba készítem, de a fő motivációm a belső indíttatásom- mondta el a "kreatív polihisztor".

 

Bándiné Molnár Éva_babák

 

A Tesz-Vesz Klubban jelenleg batikolással foglalkozik, ahol fontos szempontnak tartja az anyagválasztást. A természetes alapanyagokat kedveli, de úgy fogalmazott, hogyha a természetes szálak keverve vannak egy kis műszállal, sokkal jobb lehet az anyagminőség. A pamutot szereti festeni, mert sokkal frissebben jelennek meg ezen az anyagon a színek és a minták, mint például a gyapjún. A Monciműhely online formában folyamatosan megjelenteti alkotásait, ahol számos nemez munkájával találkozhatunk. 

 

Galéria

További programok »

Itthon

Csepregi András is kiérdemelte az új Göncz Árpádné-díjat

Az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karon, a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából rendezett konferencián, idén először két kivételes szakember, Csepregi András és Jakubinyi László vehette át a rangos Göncz Árpádné-díjat, amelyet a fogyatékos személyek támogatása érdekében végzett példaértékű munkájukért kaptak.
18:48
FEL