A büdzsé mellett szó volt szociális kérdésekről, háziorvosi praxisról, önkormányzati cégek üzleti tervéről és számos pályázatról is. Ha kíváncsi az előterjesztésekre részletesen, azokat a város honlapján találja meg.
Az adás YouTube-on is visszanézhető, méghozzá itt:
12:14 – Milliárdos beruházás indulhat: négy csabai iskola újulhat meg
Békéscsaba önkormányzata és a Békéscsabai Tankerületi Központ konzorciumban nyújt be pályázatokat az oktatási intézmények fejlesztésére. A város és térsége számára elérhető forrás 3,4 milliárd forintra nőtt.
- Fejlesztések helyszínei:
- Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium – Tanuszoda felújítása, akadálymentesítés (215,3 millió Ft).
- Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium – Kollégiumi épületek belső felújítása, nyílászárók cseréje, vizesblokkok megújítása (387,6 millió Ft).
- Esély Pedagógiai Központ – Óvodai részleg bővítése két új szobával és vizesblokkal (231,6 millió Ft).
- Bartók Béla Művészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola – Hőszigetelés, nyílászárók cseréje, fűtési rendszer korszerűsítése (215,3 millió Ft).
- Pályázatok benyújtási határideje: 2025. március 31.
- Önerő: Az önkormányzat 100 millió Ft saját forrást biztosít a fejlesztésekhez, amelyet a 2026-os költségvetésben kell tervezni.
Csuvarszki Róbert (Patrióta Békéscsaba) az önkormányzat által vállalt 100 millió önerő befizetéséről érdeklődött. Szarvas Péter (Hajrá Békéscsaba) erre válaszul elmondta: 950 millió forinttal kevesebb forrást biztosított az irányító hatóság a feladatra. Az egyeztetések nyomán az önkormányzat kapott egy ajánlatot arra, ha a teljes bekerülési összeg 10 százalékát vállalja, akkor növelhető a támogatás volumene.
12:13 – Óvodák fejlesztésére pályáznak
Békéscsaba önkormányzata három óvoda fejlesztésére kíván pályázatot benyújtani a „Fenntartható humán infrastruktúra” elnevezésű TOP Plusz-3.4.1-23 kódszámú kiírás részeként. A projekt célja a gyermeknevelési infrastruktúra korszerűsítése, az óvodai ellátás minőségének javítása, valamint az esélyegyenlőség növelése a helyi közszolgáltatások fejlesztésével.
Az érintett intézmények:
- Jázmin utcai óvoda – Teljeskörű felújítás, akadálymentesítés, energetikai korszerűsítés, új térburkolatok és játszóudvari eszközök telepítése, valamint egy fejlesztő szoba kialakítása.
- Szegfű utcai óvoda – Az egyik épületszárny elbontása és új épületrész kialakítása, tornaszoba és fejlesztő helyiségek létrehozása, megújuló energiaforrások telepítése.
- Penza lakótelepi óvoda – Az épület alapterületének bővítése, teljes belső és külső felújítás, új játszóeszközök és energiahatékonysági fejlesztések.
A projektek teljes költségvetése:
- Jázmin utcai óvoda: 192 millió Ft
- Szegfű utcai óvoda: 378 millió Ft
- Penza lakótelepi óvoda: 330 millió Ft
A pályázatok 100%-os, vissza nem térítendő támogatásból zajlanak majd, az Európai Fejlesztési Alap és a magyar állam társfinanszírozásában. A fejlesztések várható befejezési határideje 2029. április 30.
Az önkormányzat célja, hogy ezek a beruházások hozzájáruljanak a kisgyermekes családok életminőségének javításához, valamint a város megtartóerejének növeléséhez.
A testület 16 igennel elfogadta az előterjesztést.
12:02 - Új háziorvosa lesz a 14. számú felnőtt háziorvosi körzetnek
A 2013 óta a Kazinczy utcai rendelőben praktizáló Pribékné dr. Turi Klára háziorvos 2024. október 23-án hunyt el. Özvegye az év elején jelentette be, hogy a praxisjogot el kívánja idegeníteni dr. Zatykó Máté belgyógyász, endokrinológus számára. A kecskeméti származású orvos néhány éve költözött családjával Békéscsabára, és az előterjesztésből kiderül, itt is szeretne maradni.
A testület 17 igennel, egyhangúlag elfogadta az előterjesztést.
11:57 - Kevés helyen, de emelik a szociális térítési díjakat
Közeleg az április, eddig kell megállapítani a szociális intézmények térítési díjat minden évben. A képviselők elé részletes előterjesztés került, melyben felvázolták, mely intémzényekben hogyan alakult eddig a napi térítési díj, illetve a kistérségi támogatás, és mely esetekben
Ahol változás lesz:
- szociális étkeztetés: a javasolt intézményi térítési díj bruttó 1270 forint adag/nap
- támogató szolgáltatás szociálisan nem rászorulók számára: szállítás díja - 800 forint/kilométer; személyi segítés - 1800 forint/óra
- szakosított ellátás (Ady Endre utcai Idősek Otthona)
- demens betegek ápolása, gondozása, átmeneti elhelyezése: intézményi térítési díj 6000 forint/nap, étkezés nélkül 4500 forint/nap
- egyszemélyes lakószobákban történő elhelyezés esetén belépési hozzájárulás: 1,1 millió forint
- kétszemélyes lakószobában történő elhelyezés esetén belépési hozzájárulás: 700 ezer forint
- Hajléktalanok Átmeneti Szállása térítési díj:
- 40 ezer forint jövedelemig: 211 forint/fő/nap
- 57 ezer forint jövedelemig: 411 forint/fő/nap
- ezek felett: 611 forint/fő/nap
Ahol marad a régi díjszabás:
- időskorúak nappali ellátása
- demens nappali ellátás
- fogyatékos nappali ellátás
- szenvedélybetegek nappali ellátása
- házi segítségnyújtás
- támogató szolgáltatás fogyatékkal élők számára
- tanyagondnoki szolgáltatás
- Életfa Idősek Otthona
- Nappali Melegedő
Az előterjesztést egyhangúlag elfogadták.
11:57 – Mennyi adó folyhat be idén az önkormányzathoz?
A gazdasági hatásokat és az egyéb kormányzati döntéseket is figyelembe véve körültekintő feladatot jelentett a 2025. évi költségvetési rendeletben szerepeltetendő helyi adóbevételi előirányzatok meghatározása – olvasható az előterjesztésben.
A 2025-re javasolt helyi adóbevételi előirányzatok a következők: a helyi iparűzési adó előirányzata 6,8 milliárd forint, az építményadó előirányzata
760 millió forint, az idegenforgalmi adó előirányzata pedig 21 millió forint.
A 2025. évi adóbevételi előirányzatok várható alakulására, pontosabb számításokra a 2025. június 2-i benyújtási és fizetési határidőre beérkező adóbevallások feldolgozását követően (2025. júliusi féléves adózárást követően) kerülhet sor. Ekkor adnak számot a vállalkozások a 2024. adóévükről, és ekkor kerül előírásra a 2025 szeptemberében, valamint a 2026 márciusában esedékes előlegfizetési kötelezettségük is.
Az előterjesztést elfogadták.
9:14 – Porondon a város költségvetése
Szarvas Péter (Hajrá Békéscsaba) a vita elején összegezte a költségvetési rendelet-tervezet előkészítésének folyamatát, illetve annak tartalmát. Mint mondta, folyamatosan egyeztettek az intézményekkel, a városi cégekkel, a központi kezelésben lévő feladatok szakmai irányítóival, hogy azok jól gazdálkodjanak a rendelkezésre álló forrásokkal. A polgármester arra is emlékeztetett, hogy a költségvetés szorosan összefügg a gazdasági környezet állapotával: Európában recesszió van, hazánkban nem nőtt az ipari termelés, az állami költségvetés önkormányzatokkal kapcsolatos előirányzatai nem emelkedtek, ezek behatárolják a város lehetőségeit. A források szűkössége miatt a városvezetés fegyelmezett, takarékos gazdálkodást vár el. A városvezető azt is hangsúlyozta: 21 milliárd forint a működési előirányzat, ebből 18 milliárd a városi intézményekre kell fordítani. Az önkormányzatnak köznevelési, kulturális és szociális feladatokat ellátó intézményeket, valamint a polgármesteri hivatalt kell működtetnie, előirányzataik erősen visszafogottak, éppen ezért azt várják az intézményvezetőktől, hogy felelősségteljesen gazdálkodjanak és azt a szolgáltatási színvonalat nyújtsanak, amit a csabaiak eddig megszoktak.
A polgármester beszélt arról is, hogy a pedagógus-, a minimál- és garantált béremelést is végrehajtják, valamint a 7%-os alapilletmény emelést azoknak a dolgozóknak az esetében, akik az előbbi bérrendezésben nem részesülnek.
Új adó bevezetését továbbra sem tervezik, illetve a meglévők emelésére sem kell számítani.
A bevételek tekintetében a városvezető arra számít, hogy a vállalkozások jól teljesítenek 2025-ben is, termelésbővülésre különböző ágazatokban számítani lehet, és az inflációs hatásokból származó bevételnövekedés is lehetséges, mindez hatással van a helyi iparűzési adóra. A tavalyi adatokból azt látják, hogy az építményadó terén is bővülésre lehet számítani.
Az előző 4 évben az önkormányzat nem vett fel fejlesztési hitelt, de most szükség lesz rá. Saját forrás csekély mértékben áll rendelkezésre, hogy a beruházások finanszírozhatók legyenek, Szarvas Péter éppen ezért a hitel felvételét elkerülhetetlennek nevezte.
A szolgáltatások kapcsán arról beszélt: az önkormányzat sportra, kultúrára, köztisztaságra, fiatalokra, idősek támogatására, családbarát intézkedések bevezetésére továbbra is figyelmet fordít.
Békéscsaba autóbusz közlekedését takarékosnak nevezte, ezzel együtt 380 millió forint működési támogatás van beépítve a költségvetési rendelet tervezetbe. Utak, járdák, köztisztasági feladatokra idén is több tíz millió forintot állítottak be.
A polgármester azt is jelezte, hogy több pályázat is folyamatban van, reméli, hogy ezeket a beruházásokat el tudják végezni idén.
Juhász István (Hajrá Békécsaba) szerint ez a legfontosabb rendelet a város életében minden évben, hiszen ez szabja meg azokat a kereteket, amely a működést meghatározza. A Hajrá Békéscsaba-frakció valamennyi bizottságban fokozott figyelemmel követte, hogy bizonyos költségek átcsoportosításával hogyan növelhető a bizonyos élethelyzetben élők támogatása. Kiemelte a Békéscsaba hazavár programot, hiszen fontos, hogy hazacsábítsák az egyetemet, főiskolát végzetteket, emellett fontos, hogy azokat is támogassák, akik itt szeretnének letelepedni, ezért ezt a keretet 2 millióval emelték meg, emellett a játszóterek állapotának fejlesztésére további 2 milliós forrást fordítanak majd. Javaslatukra 3 millióval emelték a forrást az ún. okos zebrák telepítésére a közlekedésbiztonság növelésének jegyében. A frakció szerint fontos a részönkormányzatok szerepének növelése, hogy olyan rendezvényeket finanszírozzanak, amelyek kiszolgálják az ott élőket, ezért erre is plusz forrás elkülönítését javasolták, de hasonló a helyzet a nyugdíjas szervezetek munkájával kapcsolatban. Szintén folytatódik az a kezdeményezés, amely a szén-monoxid-mérgezések megelőzése érdekében zajlik, itt szintén plusz forrást szavaztak meg mérő készülékek vásárlására. Összegzésként úgy fogalmazott: ezzel az évvel együtt a hatodik szűk esztendőn lesz túl Békéscsaba, bíznak abban, hogy a tervezés alapján rendezetten működik majd a város, ebben a pillanatban úgy néz ki, hogy a kötelező feladatok mellett az önként vállalt feladatok is teljesíthetőek, a frakció ez alapján a költségvetés elfogadását javasolja.
Opauszki Zoltán (Fidesz-KDNP) szerint röviden a takarékosság és a fegyelmezettség jellemzi a költségvetést. Összegzésében arra hívta fel a figyelmet, hogy fontos a város működőképességének biztosítása, éppen ezért úgy szabad csak önként vállalt feladatokat vállalni, hogy a kötelező feladatellátás ne sérüljön. Felidézte: egy évvel ezelőtt kevésbé lehettek pozitívak, de most is fontos a megfontoltság, az óvatos tervezés, hiszen a hazai és az európai gazdasági helyzet is befolyásolja az életünke. Kiemelte: a bevételek teljesülése is fontos lesz az idei évben, hiszen szeretnék fenntartani az önkormányzat által indított programokat, de fontosnak tartja a jövedelmek emelésének biztosítását is. Hangsúlyozta: a Versenyképes Járás Programban 500 millió forint jut a békéscsabai járásnak, ez mindenképpen pozitív, ugyanakkor szigorú és feszes programra van szükség, hogy a rendelkezésre álló forrásokat megfelelően használják fel, ha pedig minden jól alakul, akkor év közben bizonyos feladatokra még át lehet csoportosítani bizonyos összegeket. A frakció nevében elfogadásra javasolta a rendelet elfogadását.
Bodóczi István (Patrióta Békéscsaba) elsőként megköszönte a hivatali dolgozók feszített munkáját, amellyel elkészítették a rendelettervezetet. A képviselő szerint a rendszerváltás óta talán a legnehezebb tervezet született meg a gazdasági helyzet, az extrém adók miatt, amelyet csak úgy lehet teljesíteni, hogy mintegy 1 milliárd forintban terveznek ingatlaneladással és fejlesztési hitel felvételével, mégis az látszik, hogy az önkormányzat ezek ellenére is meg tudja őrizni működőképességét. A politikus megjegyezte, hogy mintegy 20 millió forinttal kevesebb pénz jut a szociális ellátásokra, csökken a képviselői célelőirányzatok mértéke, és a járda fejlesztési programra is kevesebb jut. “Tavaly feszített, idén még nehezebb, mi lesz jövőre?” - tette fel a kérdést, majd arról beszélt, hogy több pénzt kell hozni a költségvetésbe, ha ezt nem teszik meg, akkor annak beláthatatlan következményei lesznek. Egyúttal bejelentette, hogy a Patrióta Békéscsaba költségvetési reformot állított össze, az egyeztetést elkezdték a jegyzővel, szeretnék, ha programjuk még idén a közgyűlés elé kerülne. Mint ismertette, befektetésösztönzést szorgalmaznak a helyi vállalkozóknak, a járdafelújítási program folytatását, az ingatlaneladás helyett fejlesztést, több köztéri kamera felszerelését, a képviselői célelőirányzatok visszaállítását a régi volumenre.
Szigeti Béla (Hajrá Békéscsaba) a külső és belső gazdasági környezet elemzésével kezdte: mint monda, a háború hatása az egész európai gazdaságot érintően meghatározó. Kiemelte, hogy az elmúlt egy évben azok a híreknek a hatására, amelyek a háború folytatásáról szólnak, jellemzően a tőzsdén az energiaárak emelkedtek, míg a béketárgyalások hírére csökkentek. A képviselő szerint a tárgyalási folyamatból az látszik, hogy Európa ebből a helyzetből rosszul jön ki, feltehetően hazánk is. Az infláció szempontjából sem jó a helyzet, 2024-ben csökkent a pénzromlás mértéke, de a politikus szerint olcsóbb továbbra sem lesz semmi. Az országban technikai recesszió van; a forint árfolyama kicsit erősödött; a kamatszint csökkenése megállt – sorolta a Békéscsabára is ható tényezőket. A kötelező feladatokra véleménye szerint mindenképp pénzt kell számolni, az év első időszakában ugyanakkor “meg kell húzni a nadrágszíjat. Nincs katasztrófa, az önkormányzat az elmúlt évek válsághelyzeteit tudta kezelni, ésszerűen kell pénzt költeni” – zárta gondolatait.
Fülöp Csaba (független) azzal kezdte, hogy sok volt a bizonytalansági faktor a tervezéskor, a Versenyképes Járások Programról kevés volt az információ, és még mindig nem tisztázott teljesen a kimenetele. A képviselő szerint ebben az évben az eddigieknél is pontosabb tervezés szükséges. Mint mondta, az iparűzési adó többlet mindig lehetőséget adott rá, hogy év közben plusz forrásokat költsenek városi feladatokra, reméli, hogy erre idén is lesz lehetőség. Ő is említette az 1,7 milliárd forint értékű, Békéscsabára kirótt szolidaritási hozzájárulást, mely már a tervezés elején megjelent a tervezetben.
Nagy Ferenc (Hajrá Békéscsaba) egyetért azokkal a megállapításokkal, amelyek a feszes, gondos tervezésre vonatkoznak. Véleménye szerint fontos a munkahelyek megtartása, mert a munkát emberek végzik, a városban felmerülő problémákkal foglalkoznak, éppen ezért fontos a 7 százalékos emelés a jövedelmeket tekintve. Visszetekintésében elmondta: tavaly 1060 volt az önkormányzat által foglalkoztatottak száma, idén ez már 1066, megjegyezte, az itt dolgozók itt is költenek, ezzel pedig a helyi vállalkozókat segítik. Fontosnak nevezte, hogy a közszolgáltatások színvonala és az intézmények működőképessége megmaradjon, de az önként vállalt feladatokat érintően is nő a felhasználandó összeg, emellett kiemelte azt is, hogy igyekeznek folyamatosan reagálni a városban élők jelzéseire, megőrizni a város rendezettségét, ezért ezen a területen is többet költ majd az önkormányzat, mint tavaly. Sikeres programként említette a Békéscsaba Vár és Hazavár, valamint a háziorvosokat támogató programot is. Felhívta a figyelmet a helyi vállalkozók által befizetett adóra, bíznak abban, hogy a jövőben is pozitív lesz a kép.
Gyebnár Dávid (Mi Hazánk) arra hívta fel a figyelmet, hogy a kormány 2020 után ismét az önkormányzatok nadrágszíját húzhatja meg, hiszen ha nem kéne hozzájárulást fizetni, akkor hitelt sem kéne felvennie a városnak. A Békéscsaba Hazavár program kiterjesztésével kapcsolatban kiemelte az elvándorlás problémáját és a belső migrációt, hiszen a vidék elnéptelenedhet, ha a fiatalok először Békéscsabára, majd nagyobb városokba költöznek.
Ádám Pál (Hajrá Békéscsaba) felidézte ez már a hatodik költségvetés, amelyben részt vesz és egyik sem volt egyszerű, de az önkormányzat mindig átvészelte ezeket az éveket és megoldotta a feladatot, miközben a város folyamatosan fejlődött. Az előtte szólókhoz csatlakozva megjegyezte: az idei is takarékos költségvetés, ugyanakkor a fejlesztések idén is folytatódnak, többek között az óvodák és iskolák felújításával.
Hricsovinyi Tamás (Patrióta Békéscsaba) a pénzügyi osztály vezetőjének és munkatársainak köszönte meg a több mint 300 oldalas tervezet elkészítését. Az óvodák gazdálkodása kapcsán azt kérdezte, hogy a taginzétmények költségvetését önállóan, vagy az anyaintézménnyel együtt láthatják-e a képviselők. A Csabagyöngye Kulturális Központ esetében örömtelinek nevezte, hogy az Agora program fenntartási időszakának utolsó éve következik, úgy véli, hogy ennek vesztese az Arany János Kulturális Művelődési Ház, a lakosok jelzése alapján csökkent a programok száma és színvonala; a Mokry lakótelep lakói kimaradnak a kulturális programokból, ezzel szemben például a Lencsési Közösségi Házban aktív a kulturális élet Takács Péter vezetésével. Ennek nyomán érdeklődött az Arany János művházban zajló programokról, szakkörökről, idei tervekről, valamint arról is, hogy a Petőfi 200 emlékév kapcsán milyen fejlesztések valósultak meg Mezőmegyeren. Kérdéseire 30 napon belül írásban válaszolnak.
Veresné Hoffmann Anikó, a pénzügyi osztály vezetője kérdésre arról tájékoztatott, hogy a Csabagyöngye és az óvodák tagintézményeinek költségvetése összevont költségvetésként jelenik meg, ugyanakkor a tervezéskor a kis házak pénzügyeit is figyelembe veszik.
Dinya Gábor (Patrióta Békéscsaba) a földes utcák kapcsán feltett kérdésére Szarvas Péter úgy válaszolt: 2-3 éve kormányzati forrásból 90 utcát aszfaltoztak le, a 3-as választókerületben is, így jóval kevesebb az ilyen utca. Mint mondta, így, hogy kevesebb földes utca, ezekre több pénz jut, remélik, hogy a BVG hatékonyan tudja kezelni ezeket a területeket.
Kiszely András (Hajrá Békéscsaba) szerint a város a nehéz időkben is képes volt arra, hogy a lakosság érdekében meghozza a szükséges döntéseket. Megjegyezte, hogy nem csökkent az önként vállalt feladatok mértéke sem, hogy ne csak iparilag, hanem társadalmi szempontból is megerősödjön a város. Hozzáfűzte: a költségvetés nagyon jól tervezett, a képviselők munkáját önmérsékletnek és takarékosságnak kell jellemeznie.
Varga Tamás (Hajrá Békéscsaba) Békéscsaba egy élhető szerethető város, ebben egyetérthet az, aki itt él, ugyanakkor több elemzés is mutatja Békés vármegye helyzetét, ezzel mindenki tisztában van, székhelyként éppen ezért fontos a vállalt feladatokat teljesíteni. Véleménye szerint ahhoz, hogy az intézmények működjenek, pontos, fegyelmezett felhasználásra van szükség, eközben a fejlesztések fontosak a jövőben is, ennek részeként tíz óvoda újul meg, felújítják a Lencsési rendelőt, Békéscsaba közterelütein is lesznek munkálatok, ugyan nem mindig sikerül gyorsan reagálni bizonyos helyzetekre, de a munka állandó. A sorok között hangsúlyozta az ifjúsági feladatokra megemelt összeget, emellett az óvodai feladatellátásra, a nyári táborokra és a Garabonciás napokra is felhívta a figyelmet.
Csuvarszki Róbert (Patrióta Békéscsaba) kérdést fogalmazott meg azzal kapcsolatban, hogy a 13 millió forintos költségvetési előirányzatból mire fordítanak: Szarvas Péter polgármester válaszában úgy fogalmazott, hogy többek között médiamegjelenésekre fordította ezt az összeget az önkormányzat már évek óta, fontosnak tartják, hogy az önkormányzati döntésekről minél többen részletesen is tájékozódjanak.
Nagy Sándor (Fidesz-KDNP) a szolidaritási adóról szólva arról beszélt, az elmúlt éveket összegezve az állami támogatás mértéke mindig többszöröse volt az elvonásoknak, arról nem is szólva, hogy a kormányzat jó kapcsolatot ápol a várossal, kiegészítő támogatás is érkezett 2022-ben a pandémia idején, az iparűzési adókiesést kompenzálva. Békéscsaba újkori történetének legnagyobb út- és járdafejlesztési programja valósult meg a 2020-as évek elején, ezt is a kormány finanszírozta – sorolta a képviselő.
Csuvarszi Róbert (Patrióta Békéscsaba) javasolta, hogy csökkentsék a médiamegjelenésekre fordított összeget, erre a polgármester azt válaszolta, hogy megrázkódtatás nem éri az ezirányú kapcsolatokat, ha csökken a rendelkezésre álló forrás, de még év közben is módosíthatnak ezen.
Zárásként Szarvas Péter (Hajrá Békéscsaba) arról beszélt, hogy vármegyeszékhelynek lenni jó érzés, de felelősséget is jelent, 29 milliárd forint komoly összeg, ebből rengeteg tevékenységet kell finanszírozni. Aki szereti Békéscsabát, átgondoltan készül, mérlegel, dönt – jelentette ki a polgármester. A város 2025 elején biztonságos, jó közlekedési infrastruktúrával, színes, változatos kulturális élettel rendelkezik, ez a széleskörű portfólió messze kiemeli Békéscsabát a többi, vármegyei település közül. Idén több a bizonytalanság, mint bármikor máskor, bár a pandémia idején is voltak izgalmak, de ekkor is helyt tudtak állni, a város fejlődött, likviditása rendben volt. Idén a működés fontosabbá vált. A nem kötelező feladatok közt is vannak olyanok, amelyek nélkül Békéscsaba nem lenne olyan, mint most – fűzte hozzá.
Módosító indítványok:
- médiafogyasztási szokásokkal kapcsolatos kutatásra fordítsanak 1,5 millió forintot - az előterjesztő befogadta;
- A Békéscsaba hazavár programra plusz 2 millió forint - 17 igennel elfogadták;
- játszótéri eszközökre fordítsanak plusz 2 millió forintot - 17 igennel elfogadták;
- közbiztonságra és közlekedés-fejlesztésre fordítsanak plusz 3 millió forintot - egyhangú igennel elfogadták;
- részönkormányzatok keretének megemelésére plusz 1 millió forint - 17 igennel elfogadták;
- nyugdíjas, civil szervezetek támogatására fordítsanak plusz 500 ezer forintot - 17 igennel elfogadták;
- vállalkozásfejlesztési célelőirányzat megemelése plusz 10 millió forinttal - 17 igennel elfogadták.
A teljes határozati javaslatot 12 igen és 5 tartózkodás mellett fogadták el.
tudósító: Kovács Dávid, Varga Diána