A beruházásokról szóló csütörtöki sajtótájékoztatón Opauszki Zoltán, az önkormányzat környezetvédelemért és turisztikáért felelős tanácsnoka elmondta: a projektben létrejövő fejlesztések az idegenforgalomra is komoly hatással lehetnek.
– Békéscsaba önkormányzata az elmúlt mintegy 10 esztendőben több olyan nagyberuházást is megvalósított, amely a turisztikai ágazatot érinti, gondolok itt a CsabaPark megnyitására, a Munkácsy Negyed létrejöttére, a Wenckheim kerékpárút megépítésére. Jelen esetben is egy újabb turisztikai fejlesztésről van szó, amely a sokak által kedvelt és használt Árpád fürdő szolgáltatásainak jobbá tételét teszi lehetővé – fogalmazott.
Paláncz György, Békéscsaba alpolgármestere kiemelte: az Árpád fürdő fejlesztésének listáját kifejezetten a látogatók igényei alapján állították össze.
– A gyermekek számára kialakított rész már nem igazán korszerű, sokkal többféle szolgáltatást nyújt majd a fejlesztések után a fürdő a legkisebbeknek is, de a medencék állapota sem volt már minden esetben kielégítő, a projektben azokat is modernizálják. A szauna és a belső tér szinte kultikus helynek számít, ahová nagyon sokan járnak, ezek felújítása sem nagyon várathat most már magára és tulajdonképpen a fürdő teljes környezete is lényegesen rendezettebbé válik – részletezte.
A térség országgyűlési képviselője hangsúlyozta: a csabaiak már régóta várják a fürdő fejlesztését, hiszen több mint húsz éve nem történt komolyabb felújítás. Herczeg Tamás ugyanakkor a Munkácsy Negyed és a CsabaPark jóval kisebb volumenű beruházásaira is felhívta a figyelmet.
– Fontos nekünk csabaiaknak, hogy egy felújított, szép, komfortos, jobban használható fürdőnk legyen, ennek a beruházássorozatnak ez a legfontosabb eleme. Azonban ha a Munkácsy Negyedről és a CsabaParkról beszélünk, akkor azt mondhatjuk, hogy a honlapfejlesztéssel, feliratokkal, térképek elhelyezésével, utcanévtáblákkal informatívabb, hangulatosabb, szebb lesz ez a két helyszín is – jegyezte meg.
A tájékoztatón elhangzott, hogy a Békéscsabai Városfejlesztési Nonprofit Kft. által felügyelt beruházások párhuzamosan futnak majd a helyszíneken. Az egy évig tartó kivitelezés idején is látogatható marad az összes érintett intézmény, köztük az Árpád fürdő is.