A vendégéjszakák több mint 65%-át vidéken, közel 35%-át pedig a fővárosban regisztrálták. Az országhatáron túlról számos cseh, német és szlovák vendéget fogadtak a szálláshelyek. A legjellemzőbbek a 2 fős, 2 éjszakás foglalások voltak, de sokan ennél is hosszabban időztek hazai tájainkon.
Idén 138 ezer honfitársunk indult útnak húsvét alkalmából a NTAK adatai szerint. Nagycsütörtök és húsvét hétfő között több mint 300 ezer éjszakára foglaltak szállást a belföldi utazók, közülük a legtöbben a Balaton, valamint a Mátra-Bükk térségét és Budapest-környékét keresték fel. A vidéki szálláshelyek vendégéjszakáinak közel háromnegyede hazai turistáktól származott. Az utazók 16%-a 18 év alatti volt, ami mutatja, hogy a családok is szívesen útra keltek húsvétkor.
Országszerte 9%-kal haladta meg a külföldi vendégforgalom a tavalyi ünnepi hosszú hétvége adatait. A budapesti vendégéjszakák 89%-át a nemzetközi utazók adták. A legtöbben Németországból, Olaszországból és az Egyesült Királyságból érkeztek a fővárosba, a vidéki desztinációk szálláshelyeit pedig főként csehek, szlovákok és németek töltötték meg. Ők elsősorban a Balatonra, Bük-Sárvárra, valamint Debrecen és térségébe látogattak el a hosszú hétvégén. A legnagyobb külföldi vendégforgalom a főváros mellett Büköt, Hévízt, Sárvárt és Hajdúszoboszlót jellemezte.
Az előző évhez hasonlóan Budapest után a fürdővárosok; Hévíz, Hajdúszoboszló, Bük és Zalakaros vonzották a legtöbb utazót. A térségek közül a legnagyobb, 7%-ot meghaladó forgalomnövekedésnek Sopron-Fertő, valamint Bük-Sárvár szálláshelyei örülhettek.
Országos szinten a vendégéjszakák közel 53%-a szállodákban, 32%-a pedig magán- és egyéb szálláshelyeken valósult meg. A szállodák nagyszombaton jártak leginkább csúcsra; kihasználtságuk a fővárosban elérte a 81%-ot. A vendégek több mint 13 milliárd forintot hagytak húsvétkor a szálláshelyeken, ebből közel 6 milliárd forint a belföldiekhez volt köthető.
Forrás: Magyar Turisztikai Ügynökség