Kosárlabda: újabb vereség, nem sikerült a feljutás a Békéscsabának

2022. június 19. 18:08 | Vincze Attila

Elvesztette utolsó mérkőzését a Békéscsabai KK csapata a férfi kosárlabda NB II négyes döntőjében a házigazda Nyíregyháza ellen vasárnap, ezzel pedig eldőlt, hogy a viharsarki együttes nem jut fel magasabb osztályba.

A péntektől vasárnapig zajló négyes döntőben mindenki játszik mindenkivel és a győztes jut fel az NB I/B Zöld csoportjába. A Békéscsaba pénteken a PTE-PEAC ellen győzelemmel kezdte a tornát, szombaton viszont a Budafok csapatától kikapott, így az utolsó meccsen a Sunshine-NYIKSE ellen már nem hibázhatott Jancsika Árpád együttese.

Az első negyed végén még úgy tűnt, hogy lehet keresnivalója a Békéscsabának a házigazdák ellen, ugyanis akkor 14-11-re vezettek a piros-fehérek. A második játékrész már nem sikerült túl jól a békésiek számára, ugyanis a negyed végére a hárompontos vezetésből végül öt pontos hátrány lett (32-37).

Még ez sem lett volna ledolgozhatatlan különbség, azonban a szünet után jött a rövidzárlat: amíg a csabaiak csak 9 pontot dobtak a harmadik negyedben, addig a Nyíregyháza 21-et, ezzel pedig 41-58-as előnybe kerültek a nyírségiek. A negyedik negyedre kicsit összekapták magukat a viharsarkiak, de a végére így is tovább nőtt a hátrányuk, ezáltal 53-74-re győzött a Nyíregyháza. A vereséggel a többi eredménytől függetlenül biztossá vált, hogy idén nem juthat fel a Békéscsabai KK az NB I/B-be.

A mérkőzésen a békésiek legtöbb kosarat szerző játékosa toronymagasan Vágvölgyi Ákos lett 14 ponttal, a csapattársak megközelíteni sem tudták ezt a teljesítményt. A négyes döntő utolsó meccsét a Budafok vívja vasárnap 18 órától a PTE-PEAC ellen, ha előbbi győz, akkor a Pest megyei gárda veretlenül zárja a tornát és biztosan ők jutnak fel a magasabb osztályba.