Kosárlabda: Tovább írták a történelmet – nyolc között a Csaba a Hepp Kupában

2021. december 9. 20:59 | Kovács Dávid

Újabb bravúros sikert aratott az NB II-ben szereplő Békéscsabai KK az alacsonyabb csapatok számára kiírt, második számú hazai kupasorozatban! Jancsika Árpád együttese 83-81-re győzte le a két osztállyal magasabb szinten játszó, az NB I/B Piros csoportjának 11. helyén álló Nagykőrösi Sólymok gárdáját.

BÉKÉSCSABAI KK – NAGYKŐRÖSI SÓLYMOK KE 83-81 (18-17,26-26,22-17,17-21)
Békéscsaba, 150 néző. Játékvezetők: Nyilas I., Utasi B.
BÉKÉSCSABA: Kovács J. 5/3, Vágvölgyi Á. 15/9, Szarvas 10/6, Perák 10, Milosevic 21/6. Csere: Salamon 11/9, Vas, Czifrák 9/9, Plavecz 2. Vezetőedző: Jancsika Árpád.
NAGYKŐRÖS: Molnár M. 6/3, Fehér 16, Lakosa 19/6, Timkó 7, Mácsai 17/3. Csere: Kónya 3/3, Rozs 4, Mester 7/3, Jókai 2. Vezetőedző: Kovács Sándor.

A csabai együttes a 3. fordulóban is egy magasabban jegyzett csapatot, a szintén NB I/B-s, de Zöld csoportos csapatot, a Vásárhelyi Kosársulit búcsúztatta. A klub eddigi legjobb szereplésével a 16 közé jutott a sorozatban, ahol az erősebb NB I/B-s csoportból érkező Nagykörösi Sólymok gárdája volt a rivális ismét hazai pályán.

A meccset a csabaiak kezdték jobban, Szarvas Péter hárompontosával már 13-6-ra vezettek, a vendégek azonban gyorsan zárkóztak, így az első tíz perc után mindössze egy pont volt a különbség (18-17). A második negyedben előbb fordított, majd növelte előnyét az esélyesebb vendég együttes, Fehér Péter kosara után először volt tíz pont a csapatok között (29-39). A félidő hajrája azonban ismét a csabaiaké volt: egy kiváló sorozat végén Czifrák Csaba állította be a félidei eredményt, triplája után a házigazda mehetett minimális előnnyel a nagyszünetre (44-43).

A fordulást követően villámrajtot vett a Csaba: Milosevic Igor két triplát is szerzett és egy 10-0-s roham után a vendégeknek időt is kellett kérnie (54-43). A Pest megyeiek Fehér Péter jó dobásainak is köszönhetően közelebb zárkóztak, így nyílt csatára volt kilátás az utolsó negyedben (66-60). A csabaiak a záró tíz percre sem fáradták el: a hazai közönség biztatása mellett tartották a vezetést, támadásban és védekezésben is jól teljesítettek. A hazai gárda a 21 pontot szerző Milosevic Igor és a 15 egységgel záró Vágvölgyi Ákos vezetésével az utolsó percre is hazai előnnyel fordultak a csapatok. A meccs végén a győzelemre is volt esélye a Nagykőrösnek: Rozs Máté azonban elhibázta az utolsó dobást.

A Békéscsaba 83-81-re nyert, bejutott a legjobb nyolc közé a Hepp Kupában és egy lépésre került a négyes döntőtől. Jancsika Árpád csapatára hétvégén már kulcsfontosságú bajnoki mérkőzés vár, hiszen vasárnap a DEAC II. otthonában kell pályára lépni.