A történet szerint Tihany, a visszhang elmegy Balaton királyhoz, hogy az feloldja az átok alól, mely miatt visszhangként kell élnie. A darab rendezője elmondta, hogy nehéz dolguk volt, hiszen korábban nem volt színpadon a mese, így nem lehetett hozott élményekre támaszkodni, minden részletét meg kellett álmodni, tervezni. Fontos szempont volt, hogy a vonalvezetése érthető legyen.
– Az egyik legfontosabb számomra az volt, hogy olyan látványt, vizuális megjelenést adjunk, amely képes fölvenni a versenyt a televízióban látható, nagyon élménydús és izgalmas vizualitással. Úgy gondolom, hogy expresszív és szép előadás született – fogalmazott Herczeg T. Tamás.
A különleges látványhoz gazdag eszköztár társul. A buborékban létrejövő sziklabarlangtól kezdve gólyalábon és ugráló cipőn át nagyon gazdag formavilága van az előadásnak.
– Ezek a momentumok kétségkívül alkalmasak lesznek arra, hogy fenntartsák a látogatók és a nézők figyelmét, elvarázsolják őket, hiszen egy mesébe érkezünk, ahol az a dolgunk, hogy elvarázsoljuk a látogatóinkat – tette hozzá a rendező.
Fontos, hogy a színészek is jól érezzék magukat a színpadon, hiszen akkor tudnak hiteles játékot nyújtani. A próbafolyamat során kellő időt és energiát fektettek abba, hogy a színészi játékok kifinomultak és szívhez szólóak legyenek. Ormándy M. Keve színész különleges módon készült a Szürke gém alakítására.
– Nagyon sok madaras videót néztem meg és tanulmányoztam a mozgásukat, főleg a szürke gémeknek. Nagyon sokat gyakorlok ilyenkor tükör előtt amiatt, hogyan tartsam a fejemet, milyen arckifejezéseket lehet találni, amelyek "madarassá" teszik ezt az egészet. Kerestem egy különleges madárhangot, amelyet használhatok – részletezte.
A darab folyamán szép barátság szövődik a Szürke Gém és Tihany tündér között. A főhőst alakító Papp Barbara elmondta: az a legnehezebb része a szerepének, hogy nagy energiával kell a színpadon lenni, szinte a teljes előadás alatt.
– Énekel, táncol, szöveget mond, úgyhogy nagy energia-bedobással kell jelen lenni a színpadon. Arról nem beszélve, hogy nagyon különleges a látványvilága a darabnak, tehát meg kellett szokni a jelmezeinket, azon belül is a változásokat. Lehet majd látni, hogy rengeteg különleges elemmel dolgozunk a darab során – fogalmazott a színésznő, aki a mese mondanivalója kapcsán megjegyezte: elgondolkodtató a vége. – Ez nem egyértelműen az a fajta mesevilág, amelyben a jók elnyerik a jutalmukat, a gonoszok megbűnhődnek, hanem mindennek megvan a maga igazsága. Emellett egy mini-földrajz órához tudnám hasonlítani, amely megmutatja, hogy Magyarország különböző égtájairól milyen értékes kincseket tudhatunk a magunkénak mind a mai napig.
Az előadás bemutatóját március 22-én tartja a színház.