Brulichné Csaba Viktória cégvezető elmondta, a támogatást a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz (GINOP) keretéből és hazai forrásból nyerték el. Az összegből legkésőbb jövő nyár végéig felépítenek egy raktárcsarnokot, és vásárolnak négy, különböző típusú személyemelő gépet, valamint egy homlokvillás targoncát. A csarnokra napkollektort is telepítenek. A tulajdonos-cégvezető kiemelte, folyamatosan igény van üres raktárakra, közel van hozzájuk például a Henkel gyár, "ők már alig várják, hogy elkészüljünk". Az új csarnokot emellett a beérkező hulladék és késztermék tárolására is használni fogják. A cég a későbbiekben szeretne új számítástechnikai rendszert is telepíteni. Brulichné Csaba Viktória szerint a közeljövőben 4-5 személlyel szeretnék bővíteni jelenleg 25 fős munkatársi gárdájukat.
A Polyter-Mix Kft. 2006 januárjában alakult, fő tevékenysége a műanyag hulladék begyűjtése, feldolgozása és újrahasznosítása, valamint a raktározás és logisztikai feladatok ellátása a raktárcsarnokokban. A cég saját tulajdonú, 6,86 hektáros, összközműves ipari területen működik a Békés megyei Körösladányban. A területen nyolc, összesen kilencezer négyzetméter alapterületű, betonozott felületű épület található, amelyek hőszigetelt és részben tűzvédelmi rendszerrel ellátott üzemcsarnokok. A telephely egy megawatt kapacitású saját áramellátással és tűzivíz rendszerrel rendelkezik, egyszerre akár nyolc kamion fogadására képes.
A társaság éves mennyiségben mintegy 2 ezer tonna polietilén fóliahulladékot dolgoz fel újrahasznosítás céljából. A beérkező - elsősorban ipari, kisebb mennyiségben lakossági - hulladékból a feldolgozás során (a mosórendszer és regranuláló gépsorok segítségével) újrahasznosított regranulátumot állítanak elő, amelyet több magyarországi cégnek értékesítenek. Eddig öt sikeres telephely-fejlesztési, három technológia-fejlesztési, valamint egy munkahely-teremtési uniós és hazai finanszírozású projektjük volt több mint félmilliárd forint értékben. Ezek segítségével építették üzem- és raktárcsarnokaikat, belső úthálózatot hoztak létre; és korszerű, környezetbarát, termelő- és energiatakarékos anyagmozgató eszközöket vásároltak.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a vállalat értékesítésének nettó árbevétele 2019-ben 362,3 millió volt, ami 2020-ban 262-re csökkent. Adózott eredménye ugyanezen időszak alatt 19,5 millióról 43,3 millió forintra nőtt.
Forrás: MTI