Kick-box Karlovac Open Európa-kupa: Biztató békési idénykezdés

2023. február 17. 13:09 | behir.hu

A kick-box sportág versenyzői már nagyon várták azt, hogy elkezdődjön a 2023-as versenyszezon, és ez a pillanat is elérkezett. A hét végén Horvátországban, Karlovacban rendezték meg a hagyományosnak számító "Karlovac Open" kick-box Európa-kupát, amelyen 32 ország 215 klubjának 1422 versenyzője 2217 nevezéssel lépett küzdőtérre.

A legtöbb nevezést a magyar klubok adták le, ami nem csoda: a verseny egyben válogató ranglista versenynek minősült mind a felnőtt, mind az utánpótlás korosztálynak. A kick-box utánpótlás Európa-bajnokságra a törökországi Isztambulban kerül majd sor, míg a felnőttek világbajnokságát Portugália fővárosában, Lisszabonban rendezik majd meg.

A Békés Megyei Harcművész Szövetség klubjai közül a békéscsabai József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület Debreczeni Dezső vezette point-fighting csoportja, a battonyai Barátság SE versenyzői és az orosházi Contact Kick-box, thai-box Egyesület formagyakorlatosai utaztak Károlyvárosba. Debreczeni Dezső vezető-edző nagyjából azt tapasztalta a versenyen, amire előzetesen számított.

Brebovszky Zoltán és Halustyik Cintia – Forrás: Gregor László

Az eddigieknél ellentétben most a rutinosabb versenyzők hozták inkább az eredményeket, látszott a hosszas edzés munka hatása, jó úton haladnak. A kitartó felkészülés és a jól felépített taktika ellenére sajnos több fiatal versenyző is éppen lecsúszott a dobogós helyről,  aminek az is az oka, hogy többen korosztályt váltottak. Jancsó Lilin ez nem látszott meg, hiszen így két arany és egy bronzéremmel lett gazdagabb. Viczián Dániel és Petró Lili is nagyon kiemelkedőt nyújtott. A point-fighting felnőtt 63 kg. nagy csatát és testvérharcot hozott.

A tavaly már német színekben versenyző ex-békéscsabai, tavaly felnőtt Európa-bajnoki címet szerző Viczián Roland és öccse, a tavaly junior VB bronzérmes Dániel küzdött a döntőbe jutásért. Izgalmas mérkőzésen Roland nyert 12 : 9 arányban, s később a döntőben is diadalmaskodott. A junior fiú 63 Kg kategóriában  46 versenyző közül Viczián Dániel végzett az első helyen, míg Malatyinszki Bendegúz a harmadik helyet szerezte meg. Petró Lili megnyerte a juniorok csatáját és harmadik lett a felnőttek között. A junior 50 kg-ban amúgy az első három helyen békéscsabai hölgyek végeztek.

Az orosháziak vezetője, Puravecz Péter edző jelezte, hogy ez volt az év első pontszerző versenye az orosházi Contact KTHE formagyakorlat versenyzői részére. A legnagyobb létszámban a magyar élvonal indult el, de rajtuk kívül ukrán és horvát versenyzők is tatamira léptek. Jó formában voltak tanítványai, bár a bíráskodás nem mindig volt reális a kezdő, tapasztalatlan bírók miatt. Brebovszky Zoltán megfelelő formát hozott, nem stresszelt, ki tudta hozni tudását. Halustyik Cintia is nyugodtabb, rutinosabb, de akrobatikában még fejlődnie kell.

A Battonyai Baratság SE - Forrás: Gregor László

A battonyai Barátság SE az utolsó versenynapon lépett tatamira. Rádai Imre edző a light-contact szerepléssel nem volt megelégedve, nem sikerült az erre való átállás. Versenyzőin látszott a megilletődés, rutintalanság, és az, hogy nehezebb átállni erre a szabályrendszerre. Mezei Niki a későbbi győztestől kapott ki, aki magasabb volt, mint Ő és nagyon jól rúgott első lábbal. Ami nem sikerült a light-contactban, az sikerült kick-light-ban, ahol világbajnokhoz méltóan nyerte meg súlycsoportját. Szintén érmet szerzett Marosin Bella, akit kick-light-ban sérülés is hátráltatott, de helytállt és második lett.

A verseny "túlnőtte" magát, a nyolc (!) pást és ring kevésnek bizonyult, gyakran nehéz feladat elé állítva a rendező klubot. A közepes bíráskodás mellett gondot okozott az eredményjelző rendszer gyakori hibája is. Szinte minden nap végén eszébe juthatott a résztvevőknek egy régi Beatles sláger: "Egy nehéz nap éjszakája." Szerencsére, a "nehéz" mellé az "eredményes" szót is oda tehették a Békés Megyei Harcművész Szövetség klubjai, hiszen összesen 9 arany, 7 ezüst és 17 bronzérmet szereztek! A magyarországi versenyidény április elsején Békéscsabán, az általános és középiskolás Kick-box Diákolimpiai Döntővel kezdődik majd el!