Kick-box Eb: Hat csapatérem a zárónapon

2023. szeptember 3. 10:47 | behir.hu

A kick-box utánpótlás Európa-bajnokság utolsó napján több egyéni döntő mellett a point fighting csapatküzdelmeket rendezték meg. A Békés Megyei Harcművész Szövetséghez tartozó klubok versenyzői az utóbbi versenyekben voltak érdekeltek.

Minden magyar csapatban helyet kaptak a békéscsabai JALTE-Debreczeni Team versenyzői, akik körülbelül ugyanazt a formát és eredményességet mutatták, amit az egyéni küzdelmekben. A magyar válogatott csapatok összesen egy arany-, három ezüst- és két bronzérmet szereztek.

Aranyérmes lett csapattagként Tóth Kevin, ezüstérmes Petró Lili, Pántya Réka, Szikora Bence és Fábián Kira, Viczián Dániel, Debreczeni Lilla és Petró Laura pedig bronzérmet nyert. Az Európa-bajnokság összesített éremtáblázatán Magyarország harmadik lett Nagy-Britannia és Bulgária mögött 29 arany-, 35 ezüst- és 56 bronzéremmel.

Az Eb részletes elemzése még hátra van, a csapatok már elindultak hazafelé.