Kézilabda: Négygólos vereséget szenvedett a Csaba Újvárosban

2022. szeptember 3. 18:47 | Kovács Dávid

Az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 30-26-ra kikapott a Dunaújvárosi KKA otthonában a női kézilabda NB I 1. fordulójában.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 30–26 (13–14)
Dunaújváros, 400 néző. Vezette: Őri, Pozdena
DUNAÚJVÁROS: Bartulovic 1 – Arany R. 3, Borgyos 1, Szalai B. 6, Weisheitel 2, Poczetnik 1, Kazai 1. Csere: Oguntoye (kapus), Nick 2, Farkas J. 10 (5), Horváth P., Matucza, Krupják-Molnár 1, Lakatos P., Fodor N. 2, Agócs. Vezetőedző: Rapatyi Tamás
BÉKÉSCSABA: Razum – Andróczki, Lanistanin 6 (5), Vámosi P. 1, Mayer 4, Gyimesi 5, Kukely K. Csere: Szabó D. (kapus), Giricz 1, Termány 3, Bucsi L. 3, Horváth G., Borbély M. 3 (1), Török F. Vezetőedző: Papp Bálint
Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 7/6

A csabaiak egy év kihagyás után tértek vissza az élvonalba, az első ellenfél, a Dunaújvárosi KKA az előző szezonban a 9. helyen végzett a bajnokságban. Papp Bálint együttesében a horvát Marina Razum kezdett a kapuban, irányító poszton pedig Vámosi Panna kapott szerepet.

A DKKA kezdte jobban az összecsapást, Saskia Weisheitel találatával a 10. percben már négy volt a különbség (6-2). Támadásban több hiba csúszott a csabai gárda játékába, Papp Bálint pedig időt is kért. Ez sem segített a vendégeknek, a 17. percben Arany Rebeka gólja után tovább nőtt a differencia (10-4). Az Előre NKSE ötperces gólcsendjét Gyimesi Kitti törte meg, sőt, a vendég csapat félidő hajrájára fordulva egyre zárkózott (11-10). A játékrész vége a liláknak sikerült jobban: Mayer Szabina duplájával pedig a vezetés is összejött (13-14).

A fordulást követően a Csaba szerezte az első gólt, azonban a házigazda hárommal válaszolt, Krupják-Molnár Beatrix révén ismét újvárosi vezetést mutatott az eredményjelző (16-15). A 39. percben Mayer Szabina ugyan még egyenlített, ezt követően azonban a hazai csapat akarata érvényesült: a csabaiak többet hibáztak támadásban, Gabrileja Bartulovic hetest is védett, a Kohász pedig egy 6-0-s futással megnyugtató előnyre tett szert (24-18). A Békéscsaba nem zuhant össze és a kiütéses vereséget elkerülte, azonban a pontszerzésre nem volt esély, többek között a számos eladott labda miatt. A hazai alakulat a tízgólos és mindössze egy lövést hibázó Farkas Johanna, valamint hat gólig jutó Szalai Babett vezetésével 30-26-ra diadalmaskodott, a csabaiaknál Marija Lanistanin volt a legeredményesebb, aki hatszor talált a kapuba.

A vendégek szoros csatára késztették ellenfelüket, a találkozó utolsó harmadában azonban a Dunaújváros volt a pontosabb és megérdemelt győzelmet aratott. Papp Bálint csapata szeptember 11-én a Praktiker-Vác csapatát fogadja az első hazai mérkőzésen.