Kézilabda: Megtörték a békésiek a balassagyarmati nyeretlenséget

2017. október 9. 12:46 | behir.hu

Negyedik bajnokiján negyedik győzelmét aratta a Békés-Drén KC NB I B-s férfi kézilabdacsapata. A viharsarkiak az utóbbi három évben „mumusukká” váló Balassagyarmat otthonában gyűjtötték be a két pontot, tovább stabilizálva ezzel listavezető pozíciójukat – számolt be a klub hivatalos honlapján.

Balassagyarmati KSE–Békés-Drén KC 26–28 (12–13)

NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Balassagyarmat, 250 néző. Vezette: Ágnecz, Sipos. B

Békés: Pajkó – HERCZEGH 5, Cifra 4, Sebestyén, Szilágyi 1, PÁNCZÉL 3, Fedor 1. Csere: Domokos D. (kapus), OLÁH 6 (2), Kopcsák, Kánya, Kovács P. 2, HAJDÚ 6, Varsandán 1, Gazsó, Kiss R.

A Balassagyarmat legjobb góldobói: Albert-Tóth 9, Csuka 7 (2).

Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 4/2.

Jól kezdett a Békés, Herczegh duplája révén háromgólos előnyre tett szert a meccs elején (4. p.: 1–4). Később fellazult az addig jól működő védekezés és a támadás-befejezések sem ültek, ezt kihasználva a 12. percre fordítottak az Ipoly-partiak (6–5). A félidő további részében nagy küzdelemben, váltott vezetéssel fej-fej mellett haladtak a csapatok.

A térfélcserét követően Herczegh és Hajú eredményessége nyomán ismét a viharsarkiak léptek el három találattal. Aztán jött egy kisebb hullámvölgy, amit a gyarmatiak „meglovagoltak” és a 47. percre ismét utolérték a Békést (20–20). Egy jól ütemezett időkérés átlendítette a holtponton a vendégeket: Hajdú és Oláh góljaival újból átvették a vezetést. A gyarmatiakban Albert-Tóth tartotta a lelket, aki az 55. percben sokadszor is egyenlített (25–25). Az izgalmas végjáték során Pajkó fontos védései és Kovács Péter végül meghozták a sikert a vendégeknek.

Papp Bálint (vezetőedző, Békés-Drén KC): – Igazán fontos két pontot szereztünk, megszakítva ezzel a többéves balassagyarmati sikertelenségünket. Voltak olyan periódusok, amikor eldönthettük volna a mérkőzést, és simább lehetett volna a hajrá, de a végén megint csapatként működve, okosan és higgadtan játszva sikerült begyűjtenünk a két pontot.