Kézilabda: Huszáros hajrá az Orosházától

2017. március 30. 10:30 | Kovács Dávid

Az orosháziak sikeres óvását követően újrajátszották a férfi kézilabda Liga Kupa elődöntőjének első mérkőzését. Az Eger együttese sokáig őrizte magabiztos öt-hatgólos előnyét, majd a hajrában erősített és a végén az egyenlítés is majdnem összejött.

SBS Eger-Eszterházy — Orosházi FKSE-LINAMAR 26-25 (14-9)
Kézilabda férfi Liga Kupa elődöntő mérkőzés, 1. megismételt találkozó. Eger, 500 néző. Vezette: Dobrovits, dr. Tájok. Eger: Repóth — Lezák 2, I. Radojevic 5, Bajorhegyi, Kiss G. 1, Sadovyi 4, Antl 4 (2). Csere: Kocsis Cs. 3, Dobó 4, Aflitulin 3. Edző: Tóth Edmond. Orosháza: Miklós — Pásztor M. 3, Németh G. 3, Antal 1, Knezevic 3 (3), Milas 5 (1), John. Csere: Szabó L. (kapus), Markoski 2, Oláh T. 1, Morva Z., Z. Radojevic 1, Srsen, Ferenczi, Tárkányi 2, Komporály 4. Edző: Buday Dániel.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4.

Az újrajátszott Liga Kupa elődöntőn nagyon akart bizonyítani az Eger együttese, amely minél nagyobb előnyt szeretett volna kicsikarni az április 6-ai orosházi visszavágóra. Az orosházi Pásztor Máté találatával indult a mérkőzés, de fordított az Eger, a 9. percben Antl büntetőjével átvették a vezetést a házigazdák, majd egy emberelőnyt kihasználva már hárommal is vittek (12. p.: 5-2). A vendégek sok hibával támadtak, nem ízlett nekik az egriek nyitott védekezése, így állandósult a hazaiak fölénye, akik a szünetre ötgólos előnyre tettek szert.

A második félidő elején állandósult az öt-hatgólos előnye, sőt, a 41. percben már hét találat különbséget mutatott az eredményjelző. Ekkor Buday Dániel időt kért, innentől hét emberrel támadott a csapata, majd Milas és Németh Gábor lövő kedve is megjött, a jobbszélen pedig Komporály volt rendre eredményes, így fokozatosan zárkózni kezdett a zöld-sárga gárda. Még mindig voltak hibák, de a találkozó végére szívós munkával egy gólra feljött az Orosháza, az utolsó pillanatokban az egyenlítésért is támadhatott, ám Milas elpuskázta a lehetőséget.

Buday Dániel: — Nem játszottunk jól, de küzdöttünk, igazi kupacsatát láthattunk.