Kézilabda: Hétgólos csabai vereség Érden

2020. január 15. 19:44 | Kovács Dávid

A Békéscsabai Előre NKSE 36-29-re kikapott Érden a női kézilabda NB I 13. fordulójában.

A csabai együttes jól kezdte a mérkőzést: Kopecz Barbara góljával 7-5-ös előnyben volt a 15. percben - írja a hazai szövetség eredménykövetője. Horváth Roland együttese ezt követően is tartotta a lépést a 4. helyen álló Pest megyei riválissal szemben, a 27. percben Kovács Anett még egyenlített (13-13). Az utolsó bő három perc azonban a hazaiaké volt, akik 5-2-re nyerték ezt az időszakot, így három góllal vezettek a szünetben (18-15).

A második játékrészt úgy kezdte az Érd, ahogy abbahagyta az elsőt: a 39. percre megduplázta előnyét (25-19). A csabai együttes a folytatásban ennél közelebb már nem tudott zárkózni, a hazaiak pedig magabiztosan őrizték a vezetésüket. Az Érd végül hét góllal, 36-29-re győzött, a 9 gólt szerző Alexandra Nascimento és a 6 találatot szerző Marketa Jerabkova vezetésével.

A csabai együttesben hiába volt Kopecz nyolcszor, míg Ivana Mitrovic hétszer eredményes, a pontszerzésre nem volt esély. A lilák legközelebb a Dunaújváros otthonában lépnek pályára január 24-én.