Kézilabda: Helytállt a Békéscsaba a címvédő Győr ellen

2022. december 7. 20:23 | Szabó Judit

Hétközi összecsapással folytatta bajnoki szereplését a Békéscsabai Előre NKSE! Papp Bálint együttese az ötszörös Bajnokok Ligája-győztes és tizenhatszoros magyar bajnok Győri Audi ETO KC otthonában lépett pályára szerdán, a női kézilabda NB I 6. fordulójában.

GYŐRI AUDI ETO KC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 36–24 (15–11)
Győr, 1027 néző. Vezette: Kovács-Sebők, Vastag-Réti
ETO: Toft – Faluvégi D., Nze Minko 8, S. Oftedal 2, Broch 5, Anne M. Hansen 3 (1), Fodor Cs. 3. Csere: Silje Solberg (kapus), Schatzl Nadine 4, Ogonovszky 2 (1), Blohm 5, Farkas J. 2, Győri-Lukács 2, Farkas E. Vezetőedző: Ambros Martín
BÉKÉSCSABA: Razum – Horváth G. 1, Lanistanin 7 (2), Bucsi, Mayer Sz. 4, Gyimesi 3, Hajtai. Csere: Szabó D. (kapus), Giricz, Török F. 1, Borbély 1, Termány 2, Andróczki 2, Kukely K. 1, Vámosi 2 (1), Bencsik. Vezetőedző: Papp Bálint
Kiállítások: –, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3

Jól kezdett a Békéscsaba, Marija Lanistanin góljával megszerezte a vezetést. A negyedik percben Lanistanin sikeres hetesének köszönhetően már kettővel vezetett Papp Bálint gárdája. A 8. perc elejéig állt jobban a Békéscsaba, ekkor azonban egyenlített a mérkőzés és a bajnokság toronymagas esélyes (5-5). Fej-fej mellett haladtak csapatok, majd a 14. percben Estelle Nze Minko góljával már kettővel állt jobban az ETO. A Békéscsaba nem adta fel harcot, próbálta tartani a lépést ellenfelével. A hajrá a hazaiaknak sikerült jobban, akik 15-11-es vezetéssel mentek a szünetre.

A második félidőt az ötszörös BL-győztes nyitotta jobban, a Békéscsaba ráadásul rögtön emberhátrányba került, a hazaiak pedig már hat gólra növelték a különbséget (22-16). A második játékrész közepéig Papp Bálint gárdája tartotta ezt a differenciát, de a Győr nem hagyta riválisának, hogy közelebb lépjen. A hajrában sem forgott veszélyben a Győr sikere, a címvédő végül 36-24-re diadalmaskodott.

A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón a csabaiak mestere, Papp Bálint kiemelte, hogy elégedett csapata játékával, főleg az első félidőben nyújtott teljesítményükkel.

– Nagy gratulációt érdemel a hazai csapat, hiszen magabiztos győzelemmel zárták a mérkőzést. Én azt gondolom, hogy az elején jól kezdtünk, az első félidőben egy számunkra szép eredményt tudtunk elérni. Nagyon sokáig meg tudtuk valósítani azt, amit szerettünk volna. Ahogy fáradtunk, ott jött ki a két csapat közötti külömbség – emelte ki a vezetőedző.

A győriek mestere elmondta, hogy csapata teljesítményével úgy sem volt gond az összecsapáson, hogy két nagyon fontos mérkőzés között álltak.

– Az ellenfelünknek elsősorban gratulálok, mert nagyon jól játszottak, különösen az elején. A kezdésünk nem volt jó, sem támadásban, sem védekezésben, de ez azért is volt, mert az ellenfél lövőire nem tudtunk odaérni és megállítani őket. Amikor pedig kiléptünk, akkor jól játszották meg a beállósukat, a második félidőben azonban intenzívebben játszottunk – fogalmazott Ambros Martin.

A Békéscsabai NKSE az NB I 7. fordulójában a Motherson Mosonmagyaróvári KC csapatát fogadja. A mérkőzés december 17-én, 18 órakor kezdődik a városi sportcsarnokban.