Kézilabda: A békéscsabai Bucsi Lili Európa-bajnok lett az ifjúsági válogatottal

2021. augusztus 16. 13:10 | behir.hu

A nehéz kezdés után végül legyőzte a döntőben a németeket, és százszázalékos mérleggel nyerte meg a podgoricai U17-es Európa-bajnokságot a magyar ifjúsági leány kézilabda-válogatott.

– A középdöntőben már egyszer hét góllal (31-24) felülmúlta a németeket a magyar válogatott a montenegrói Podgoricában rendezett U17-es kézilabda Európa-bajnokságon – számolt be az utanpotlassport.hu.

A vasárnapi fináléban ismét ők vártak Bohus Beáta és Woth Péter tanítványaira, s hiába a korábbi fölényes siker, mindenki tudhatta, hogy a döntő egészen más műfaj. Ezúttal nem is sikerült a jó kezdés, hat percnyi játék után 0-4-et mutatott az eredményjelzőn, érkeznie is kellett a magyar időkérésnek. A folytatásra sikerült is rendezni a sorokat, a csapat elkezdte a felzárkózást a masszív németekkel szemben, a 20. perc környékén utolérte, a 23. percben pedig már a vezetést is átvette a riválistól (10-9).

Feltétlenül ki kell emelni a kapus, Sass Kincső teljesítményét, számos bravúrja nélkül ugyanis aligha vezethetett volna a magyar csapat a szünetben (12-10).

A fordulás után szűk negyedóra kellett ahhoz, hogy a mieink viszonylag kényelmes, négygólos előnyt építsenek ki (17-13). Akkor már sejteni lehetett, hogy ez a mérkőzés már nem csúszik ki a magyarok kezei közül.

S valóban, a hajrában semmiféle veszély nem fenyegette a végül 25-19-es győzelmet, amely egyben újabb Európa-bajnoki győzelmet ért a leányutánpótlásnak. A békéscsabai Bucsi Lili három góllal járult hozzá a sikerhez.

Bucsi Lili (balra, 22-es mezben) is tagja volt az aranyérmes csapatnak (Fotó: EHF)

A juniorok júliusi, celjei diadala után az ifjúsági Podgoricában értek százszázalékos teljesítménnyel a kontinens csúcsára, és folytatták azt a példátlanul szép sorozatot, amely a 2018-as debreceni junior-világbajnoki győzelemmel indult.

U17-es leány kézilabda Eb, Podgorica (Montenegró)