Kétszer is vezetett, mégis megosztozott pontokon a jaminai gárda

2024. szeptember 25. 18:05 | Bimbó Lajos

A Békés Vármegyei I.-es labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában a Jamina SE csapata a Kondorosi TE otthonába buszozott, hogy szembenézzen közvetlen riválisával. Mazán Zoltán kerete kétszer is előnybe került riválisával szemben, ám mégis egy ponttal utazhatott haza a fordulóról.

Kondorosi TE–Jamina SE 2-2 (1-1)

Kondorosi TE: Gritta Kornél, Mladonyiczki Péter, Rafaj Patrik, Mile Dávid (Czvalinga Márk), Vízkeleti Alex (Popucza Mihály), Csicsely Dominik, Bány Bence (Takács Márk), Paluska Patrik, Rafaj Milán, Cvalinga Áron. Csere: Köteles Attila. Vezetőedző: Janis János.

Jamina SE: Démusz Dominik, Horváth Milán (Kurta Barnabás), Murvai Dávid (Dankó Dániel), Nagy Levente, Bozsó Milán, Szaszák Kristóf (Kardos Tamás), Zsuzsa László, Turcek Szilveszter, Sebők Martin (Lipták-Pikó Balázs), Mazán Barnabás (Leszkó Alex), Bencsik Csaba. Csere: Hoffmann Patrik, Bereczki Zsolt. Vezetőedző: Mazán Zoltán.

Az erzsébethelyi csapat az előző fordulóban 1-1-es döntetlen focizott szeghalmi riválisával, így a tabella ötödik pozíciójából várhatta a fordulót. A jaminai együttes számára fontos volt megszerezni a győzelemért járó pontokat, hogy lépést tudjon tartani a mezőny éllovas tagjaival.

A találkozó első percei a terveknek megfelelően alakultak a jaminai gárda szempontjából, hiszen Bozsó Milán már a 8. minutumban megszerezte a vezető találatot. A vendég együttes előtt adódtak még lehetőségek, ám a 40. percben mégis a kondorosi szurkolók ugorhattak talpra, amikor Bány Bence egyenlítette ki a találkozó állását. 1-1.

Mazán Zoltán kerete a fordulás után is támadó szándékkal fordult játéktársa felé, melynek eredményeképpen a 60. percben Bozsó Milán szerezte meg ismét a vezetést csapatának. 1-2.

Négy perccel később azonban ismét a kondorosi drukkerek emelhették kezüket a magasba, amikor csapatuk Rafaj Roland góljával ismét utol érte riválisát. 2-2.

A hátralévő percekben mindkét együttes azon igyekezett, hogy a markában szorongatott egyetlen pontocskát is elrabolja ellenfelétől, ám a lefújásig már nem tudtak kapuba találni a felelek.

– Jól kezdtük a mérkőzést, megfelelő iramban és nagy koncentrációval tettük a dolgunkat a pályán. Sikerült is gólt szereznünk egy nagyszerű ellentámadás végén. Volt egy nagy helyzetünk is, de az kimaradt. A hazai csapat azonban magára talált és egy szabadrúgásból sikerült is kiegyenlítenie. A második félidőben is tudtuk hozni a fegyelmezett játékunkat, amely meg is hozta az eredményt, ismét meg tudtuk tudtunk szerezni a vezetést. Hamar érkezett a hazaiak egyenlítő találata, utána pedig mindkét csapat megnyerhette volna a mérkőzést. A döntetlennel is elégedett vagyok, mert nagyot dolgoztunk érte – érétkelt Mazán Zoltán.

A Jamina SE csapata a tabella ötödik helyéről várhatja a hazai derbit, amikor a még veretlen, ezüstérmes helyen álló szarvasi együttes érkezik a Bessenyei utcai arénába.