Döntetlennel zárult a forduló Jaminában

18:15 | Bimbó Lajos

A Békés Vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában a Jamina SE együttese a Szeghalmi FC gárdáját látta vendégül szeptember 14-én. Mazán Zoltán csapata a Bessenyei utcai arénában osztozott a pontokon riválisával.

Jamina SE–Szeghalmi FC 1-1 (0-1)

Jamina SE: Démusz Dominik, Murvai Dávid (Kardos Tamás), Nagy Levente, Leszkó Alex (Dankó Dániel), Bozsó Milán, Mazán Barnabás, Szaszák Kristóf (Hoffmann Patrik), Zsuzsa László, Turcsek Szilveszter (Kurta Barnabás) Sebők Martin (Lipták-Pikó Balázs), Bencsik Csaba. Csere: Bereczki Zsolt, Valyuch Alexander. Vezetőedző: Mazán Zoltán.

Szeghalmi FC: Oláh Zalán, Tatás Sándor, Oláh Ambrus, Vágási Tamás, Bakk Ádám, Hajdú Bence (Kiss László), Darányi Dávid, Kiss Tamás (Gedó Gergő), Szász Ágoston, Zsilák Mátyás, Mészáros Máté. Csere: Borúzs Péter, Schnieder János. Vezetőedző: Oláh Ferenc.

Az erzsébethelyi együttes az ötödik pozícióból várta szeghalmi ellenfelét, amely gárda két döntetlennel és két vereséggel rajtolva, a tabella alsó harmadából érkezett a találkozóra.

A hazai szurkolók győzelemben reménykedtek, amellyel a gárda javíthatott volna a mezőnyben elfoglalt pozícióján. A jaminai együttes ennek jegyében lépett pályára, ám a szeghalmi együttes méltó ellenfele volt vendéglátójának. A 43. minutumban el is rontotta az erzsébethelyi szurkolók örömét a vendégcsapat, amikor Oláh Ambrus találatával megszerezte a vezetést. 0-1.

Mazán Zoltán bátrabb játékra biztatta keretét, a kockáztat és kitámadó hazai együttes pedig egészen a 86. percig próbálta áttörni a több alkalommal is veszélyeztető szeghalmi gárda védekezést, amikor Mazán Barnabás gólja biztosította az egypont megszerzését.

– A mérkőzésen megpróbáltuk játszani a játékunkat, amin egy kicsit változtattunk. Ez hellyel-közzel sikerült is, de a félidő végén kaptunk egy gólt, amely mindent megváltoztatott. Kockáztatni kellett, feljebb kellett tolnunk a védekezést, amiből a végén sikerült kiegyenlítenünk. Elégedett vagyok az eredménnyel, mert a fiúk nagy energiát fektettek ennek elérésébe – értékelt Mazán Zoltán.

A Jamina SE csapata a tabella ötödik helyéről utazik a következő fordulóra, amikor a közvetlen előrre álló Kondorosi TE otthonában lép pályára.